TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

29.04.2011

Policjanci gotowi na derby Trójmiasta. (PAP)

Niedzielnego meczu w Gdyni z Arką nie obejrzą sympatycy Lechii Gdańsk, którzy ukarani zostali zakazem udziału zorganizowanej grupy kibiców w trzech spotkaniach ekstraklasy piłkarskiej. Mimo to mecz i tak będzie zabezpieczało 600 funkcjonariuszy policji.

 

Taką sankcję, razem z karą finansową w wysokości 10 tysięcy złotych oraz koniecznością naprawienia szkód, nałożyła Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. na gdański klub w związku z szeregiem incydentów i zakłócaniem porządku podczas wyjazdowego meczu z Cracovią.

 

- Wejściówkę na derby może jednak nabyć każdy. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby po dokonaniu stosownej rejestracji i założeniu profilu kibica sympatycy gości zakupili bilety na to spotkanie. Nie będą oni jednak mogli zająć miejsc w liczącym 750 krzesełek sektorze dla kibiców przyjezdnych, bo on musi być zamknięty - powiedział rzecznik prasowy gdyńskiego klubu Tomasz Rybiński.

Organizatorzy spodziewają się, że derby Trójmiasta obejrzy nawet 12 tysięcy widzów. - W piątek do godziny 16.00 sprzedaliśmy prawie 3500 biletów. Karnety nabyło wcześniej 4500 osób, zatem osiągnięcie tej liczby jest bardzo realne. Tym bardziej, że kasy czynne będą także w dniu spotkania - dodał Rybiński.

Do pracy w niedzielę szykują się również trójmiejscy policjanci. Do zabezpieczenia tego spotkania oddelegowanych zostało 600 funkcjonariuszy.

- Gros z nich będzie w mundurach, ale policjanci operacyjni działać będą też po cywilnemu. Chcemy skupić się na działaniach profilaktycznych i prewencyjnych. Zabezpieczać będziemy nie tylko okolice stadionu w Gdyni, ale również główne drogi prowadzące na ten obiekt, aby także tam nie doszło do żadnych ekscesów. Mamy nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach, te derby ponownie przebiegną w spokojnej atmosferze - dodał rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podinspektor Jan Kościuk.

Tradycyjnie, jak przed każdym ligowym meczem rozgrywanym na własnym stadionie, piłkarze Arki udadzą się przed spotkaniem na minizgrupowania do jednego z gdyńskich hoteli. - W sobotę mamy w planie jeszcze jeden trening, po którym poznamy kadrę na mecz z Lechią - zapewnił kierownik gdyńskiego zespołu Paweł Bednarczyk.

Trochę inaczej będą wyglądały ostatnie godziny przed derbami piłkarzy Lechii. - Do tego spotkania przystąpimy z marszu. W sobotę, po porannym treningu trener Tomasz Kafarski poda 18 zawodników wytypowanych na ten mecz. Noc poprzedzającą spotkanie piłkarze spędzą we własnych domach. W niedzielę zaplanowaliśmy zbiórkę przed szatnią, skąd autokarem drużyna pojedzie do Gdyni - poinformował rzecznik prasowy Lechii Błażej Słowikowski.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w ekstraklasie pięć razy. Wszystkie spotkania zakończyły się jednobramkowym zwycięstwem Lechii. 

 

PAP 

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia