TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

08.10.2010

Trening bez dziesięciu. Szybkość i celność priorytetem!

Patrząc na piątkowe treningi naszego zespołu można było odnieść wrażenie, że trenerzy w szczególny sposób mają szansę przyjrzenia się poszczególnym zawodnikom.

Czterech trenerów uczestniczących w zajęciach miało do dyspozycji...12 graczy, w tym 11 z pola wliczając testowanego amerykanina. Po południu doszedł do tej grupy Michał Szromnik.

Skąd te ubytki w składzie? Jak wiemy trzech zawodników jest w kadrach młodzieżowych (Wilczyński, Budziński, Płotka), a dziś zespół Młodej Ekstraklasy wyjechał do Krakowa, gdzie jutro rozegra awansem mecz 16 kolejki z Wisłą. Trener Dariusz Mierzejewski zabrał ze sobą: Zocha, Czoskę, Mawaye i Duarte.

Z powodu pilnych spraw rodzinnych do Holandii musiał wyjechać Marciano Bruma. Otrzymał jednak indywidualną rozpiskę dotyczącą zakresu ćwiczeń i będzie ją realizował. Jeśli do tego dodamy 2 kontuzjowanych graczy Bednarka i Szmatiuka mamy liczbę 10 zawodników, których nie mógł mieć dziś do dyspozycji trener Dariusz Pasieka.Do południa trening nastawiony byl na siłę i szybkość. Po rozgrzewce, zawodnicy skupili się na koordynacji siłowej i szybkościowej. Pokonywali odcinki 10,20 i 30 metrowe, a w parach ścigali się 'ze zwrotami' na krótszym dystansie. Tu mieliśmy elementy prawdziwie międzynarodowej rywalizacji gdzie zacięte pojedynki odbywały się np. między Australią i Niemcami (Rozic-Noll), czy Macedonią i Chorwacją (Ivanovski - Glavina). Widać było, że wygrana sprawiała wiele radości i satysfakcji.

Potem mieliśmy także zawody z tzw "startu wspólnego" z lini końcowej do "szesnastki" pokonując trzy odcinki. Tu zdecydowanie wygrał Denis Glavina przed Mirko Ivanovskim.Na koniec przedpołudniowych zajęć oglądaliśmy strzały z "16" w poprzeczkę. Jako pierwszy trafił Miro Bożok, tuż po nim Ante Rozic i Filip Burkhardt. Jako ostatni zszedł z boiska Adrian Sulima.

Pod koniec zajęć na boisku pojawił się Maciej Szmatiuk i po kilku okrążeniach wokół boiska przystąpił do zajęć z piłką z trenerem Grzegorzem Wittem.Po południu drużyna ćwiczyła z piłkami. Najpierw były mini gierki. Podczas jednej z nich ucierpiał Adrian Sulima, który odczuł boleśnie wejście Miro Bożoka. Adrian opuścił boisko znoszony przez sztab medyczny. Po oględzinach wstępnych zdignozowano mocne stłuczenie prawego podudzia.W dalszej części treningu mogli wykazać się nasi strzelcy. Po dośrodkowaniach z lewej strony (Denisa i Emila) i prawej (Tadasa) kończyli strzałami z półwoleja. Część z nich była niezwykłej urody i wzbudzała nawet podziw u obecnego na treningu dziennikarza. Tymi zagraniami popisywali się Mirko Ivanovski, Rafał Siemaszko i Miro Bożok.

Po tych dośrodkowaniach zobaczyliśmy także szybkie zagrania po ziemi z linii końcowej dogrywane do napastników i tu było nieco zastrzeżeń ze strony trenera Pasieki do zawodnikow dogrywających. Widać, że liczy się szybkość i tempo akcji niezbędne do skutecznego jej zakończenia. Akcje te przeplatali strzałami na bramkę Michała Szromnika i Jarosława Krupskiego spoza "szesnastki' Paweł Zawistowski, Miro Bożok i Filip Burkhardt.Po południu Norbert Witkowski wyłącznie biegał i odbył zabiegi regeneracyjne.Jutro arkowcy będą jeszcze trenować rano o godz. 10.00 , a przygotowania do meczu z Lechią w tygodniu meczowym rozpoczną w poniedziałek o 15.00.

tomrybPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia