TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.07.2010

Młoda Ekstraklasa szykuje się do inauguracji

Wraz z inauguracją piłkarskiej Ekstraklasy swoje rozgrywki wznawia równolegle Młoda Ekstraklasa. Do 28 lipca na zgrupowaniu w Jarocinie przebywali kandydaci do gry w drużynie, która zostanie do tych rozgrywek zgłoszona przez nasz klub. Selekcji dokonał nowy szkoleniowiec Arki ME Dariusz Mierzejewski.

- Warunki, które zastaliśmy w Jarocinie były doskonałe – zapewnił nas trener Mierzejewski – świetnie przygotowane boisko, doskonałe zaplecze, niczego nam nie brakowało. W przyszłości, jeśli tylko będzie taka możliwość, chcielibyśmy ponownie w tym ośrodku przygotowywać się do rozgrywek.

Podczas zgrupowania udało się rozegrać trzy mecze sparingowe:
- z trzecioligową Ilanką Rzepin (1:2, gol Mateusza Dąbrowskiego)
- z trzecioligowym Górnikiem Konin (3:1, bramki zdobyli Bartosz Brodziński, Fabian Słowiński i Adam Bębenek)
- z czwartoligową Polonią Środa Wlkp. (1:2, bramka Mateusza Kuzimskiego)

W trakcie przygotowań w Jarocinie sztabowi szkoleniowemu Arki ME udało się wyselekcjonować kadrę, która zostanie zgłoszona do rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Na tej liście znaleźli się następujący piłkarze:

Bramkarze:
Michał Szromnik (rocznik ’93)
Daniel Chudzik (’92)
Oskar Rybicki (’94)

Zawodnicy z pola:
Tomasz Mokwa (’93)
Krystian Żołnierewicz (’93)
Bartosz Brodziński (’91)
Damian Kostkowski (’93)
Radosław Kiernozek (’93)
Bartosz Pionk (’92)
Adrian Liberacki (’94)
Mateusz Szwoch (’93)
Robert Ziętarski (’93)
Marek Paprocki (’93)
Grzegorz Króll (’92)
Mateusz Dąbrowski (’93)
Kamil Patelczyk (’92)
Adam Bębenek (’93)
Damian Rysiewski (’92)

Ponadto do swoich umiejętności szkoleniowców Arki ME udało się przekonać dwóm piłkarzom testowanym i ich angaż w Arce jest na etapie załatwiania niezbędnych formalności. Są nimi:
Mateusz Kuzimski (’91) z Gryfa 2009 Tczew
Fabian Słowiński (’93) z Jantara Ustka

Nie można też zapomnieć o młodych zawodnikach, którzy trenują obecnie z pierwszą drużyną Arki. Jeśli trener Dariusz Pasieka nie zdecyduje się na zgłoszenie ich do rozgrywek Ekstraklasy, oczywiście zasilą oni zespół trenera Mierzejewskiego. Przypomnijmy, że każdy zawodnik zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy może brać udział w spotkaniach ME.

Ostatnie dni przed inauguracją rozgrywek Młodej Ekstraklasy młodzi Arkowcy spędzą na przygotowaniach na własnych obiektach. Zanim jednak stoczą pierwszy bój o ligowe punkty, rozegrają dwa mecze sparingowe:
- w sobotę 31.07 o godz. 18.00 w Rumi z Orkanem
- we wtorek 3.08. o godz. 11.00 w Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby z reprezentacją U-19 prowadzoną przez trenera Michała Globisza.

Arka zainauguruje sezon Młodej Ekstraklasy w poniedziałek 9.08 w Gdyni, gdzie o godz. 12.00 podejmie zespół Wisły Kraków ME.

SkubiPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia