29.06.2010

Juniorzy przegrali ze Stalą. W czwartek rewanż.

Niestety nie udał się naszym juniorom młodszym pierwszy mecz półfinałowy Mistrzostw Polski. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego ulegli Stali Mielec 0:1 po bramce zdobytej Damiana Buczyńskiego w 38 minucie meczu.

1/2 Mistrzostw Polski juniorów młodszych - pierwszy mecz

Arka Gdynia - Stal Mielec 0:1 (0:1)
Bramka: 38' Buczyński

Arka Gdynia: Szromnik, Żołnierewicz, Krause (72' Kiernozek), Haberka, Szwoch (72' Paprocki), Ziętarski, Brzuzy, Mokwa (56' Róg), Kostkowski, Bębenek, Dąbrowski.

Stal Mielec: Kłosiński, Fryc, Duda, Ryś, Pydych, Szewc (72' Kołodziej), Ciemięga, Stepień, Romanek, Buczyński, Zaskalski.

Żółte kartki: 10' Dąbrowski, 63' Bębenek.

Widzów: 300.

W zasadzie jedyna groźna akcja obu drużyn w pierszej połowie zdecydowała o końcowym wyniku tego bardzo ważnego spotkania. W 38 minucie meczu, po prostopadłe podanie pomiędzy dwóch naszych obrońców, przejął wyróżniający się w drużynie gości Damian Buczyński i czubkiem buta umieścił piłkę w bramce obok interweniującego bramkarza Arki. Do ślamazarnie toczącej się piłki próbował jeszcze dobiec jeden z obrońców Arki, ale niestety nie zdołał uchronić swojej drużyny od utraty gola.

Do przerwy młodzi arkowcy nie zdołali sie otrząsnać. Do drugiej odsłony żółto-niebiescy przystąpili bardzo zmotywowani. Już pierwszy strzał mógł okazać się skuteczny, niestety Mateusz Dąbrowski trafił tylko w słupek strzałem z 20 metrów. Kolejną groźną akcje gospodarzy obserwowaliśmy w 51 minucie. Rzut wolny z około 22 metrów wykonywał Adam Bębenek. Piękny strzał młodego arkowca tym razem trafił w słupek, bramkarz Stali nawet nie drgnął.

Praktycznie od 55 minuty spotkania gracze z Mielca skupili się na obronie jednobramkowej przewagi, a w zasadzie zaczęli grać na czas. Tylko raz, po rzucie rożnym w 55 minucie gry, bramka Arki była zagrożona. Potem już tylko arkowcy mieli sytuacje bramkowe ale strzały z dystansu Mateusza Ziętarskiego jak i Krystiana Żołnierewicza albo przelatywały obok bramki Stali albo bramkarz gości był na posterunku.

Rewanż 1 lipca w Mielcu. Jeszcze nie wszystko stracone!