TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

18.02.2010

Komisja Licencyjna wydała zgodę (warunkową). Klub czeka.

W dniu 16 lutego 2010 Komisja ds. Licencji dla Klubów Ekstraklasy wyraziła zgodę na rozgrywanie przez klub Arka Gdynia SSA meczów o mistrzostwo Ekstraklasy w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 na sztucznej nawierzchni o wymiarach 100mx68m na stadionie przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni.

Zgodnie z akapitem poniżej Klub wystosował już pismo do Prezesa Grzegorza Lato z prośbą o zwołanie posiedzenia Zarządu bądź posiedzenia Komisji do spraw nagłych PZPN.

Decyzja o zmianie warunków zawartych w Licencji nr 4/2009 z dnia 28 maja 2009 wejdzie w życie w momencie uzyskania zgody Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, zgodnie z zapisami kryteriów I.14 i I.15 zawartych w załączniku XXIX do Podręcznika Licencyjnego PZPN.

pzpn.pl

W związku z tą decyzją Klub liczy na podjęcie zgody przez Zarząd PZPN w możliwie najkrótszym okresie.

Na zdjęciu pismo przesłane do Klubu po posiedzeniu Komisji.


Poniżej wyciąg z podręcznika licencyjnego:

ZAŁĄCZNIK XXIX KRYTERIA INFRASTRUKTURALNE.

I.14 Boisko – specyfikacja

Boisko musi być pokryte naturalną trawą lub sztuczną murawą (odpowiadającą normom jakościowym UEFA) pod warunkiem, iż zostanie zatwierdzona przez UEFA i wprowadzona odrębnym uregulowaniem PZPN.

Musi również być:
- absolutnie gładkie i równe
- w dobrym stanie
- nadawać się do rozgrywania meczów w ciągu całego sezonu rozgrywek klubowych UEFA i PZPN
- w kolorze zielonym (w przypadku sztucznej murawy).

I.15 Wielkość boiska

Boisko musi mierzyć dokładnie 105 m x 68 m. W sytuacji, gdy z przyczyn technicznych, wynikających z konstrukcji stadionu zwiększenie powierzchni boiska do wymaganej wielkości nie jest możliwe, wówczas za odrębną zgodą PZPN wymiary te muszą wynosić:
-długość: min. 100 m do maks. 105 m
-szerokość: min. 64 m do maks. 68 m

I.15 Podgrzewana murawa

Boisko wskazane przez licencjobiorcę musi być wyposażone w system podgrzewania murawy. W sytuacji, gdy licencjobiorca, który podlega procedurze, określonej w p. 4.8 Podręcznika Licencyjnego PZPN (wersja 2.0), musi on dysponować boiskiem, wyposażonym w system podgrzewania murawy lub przedstawić stosowną i wiarygodną dokumentację, z której wynika, iż na dzień 1 listopada sezonu, na który ma być wydana licencja, będzie dysponować boiskiem wyposażonym w system podgrzewania murawy.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia