12.01.2010

Arkowcy zagrali dla WOŚP!

Mimo silnego wiatru i obficie padającego śniegu ponad 200 kibiców przyszło na boisko Checzy Gdynia przy ulicy Zamenhofa na festyn sportowy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego kulminacyjnym punktem był mecz pomiędzy drużyną Arki Gdynia a reprezentacją Gdyńskiej Ligi Szóstek.

Zobacz materiał w : ARKA-TV

Spotkanie trwało 2x20 minut, obie drużyny grały w sześcioosobowych składach. Wygrali żółto-niebiescy 9:2 (2:1), choć rywale zwłaszcza w pierwszej połowie napędzili stracha faworytom.

W drużynie Arki wystąpili: Andrzej Bledzewski, Łukasz Kowalski, Dariusz Ulanowski, Marcin Budziński, Lubomir Lubenow, Krzysztof Bułka oraz gościnnie Grzegorz Niciński.

Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla Gdyńskiej Ligi Szóstek. Po strzale Henryka Partyki między nogami Bledzewskiego drużyna ta objęła prowadzenie i długo je utrzymywała. Duża w tym zasługa sporego szczęścia i skutecznie broniącego Bartosza Kortasa. Wyrównującego gola zdobył po rozegraniu rzutu wolnego Lubenow. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla Arki zdobył Niciński.

W drugiej połowie prowadzenie Arki podwyższył Budziński, na co rywale zdołali odpowiedzieć trafieniem Łukasza Białka. To było jednak wszystko na co było stać reprezentacje Gdyńskiej Ligi Szóstek. Jej piłkarze z każdą minutą opadali z sił. Dwukrotnie dwójkową akcję przeprowadzali Ulanowski z Nicińskim - wykańczał napastnik Orkanu.

Ulanowski zdobył z kolei gola po świetnym podaniu Bułki. Nasz młody ofensywny pomocnik dołożył kolejne dwie bramki. Ósmego gola zdobył ponownie Niciński, który dobił kapitalne uderzenie Kowalskiego w poprzeczkę. Wynik na 9:2 ustalił Ulanowski.

Oczywiście nie sam wynik był istotny. Była to tylko i wyłącznie wspaniała zabawa przy okazji której zbierano pieniążki na rzecz WOŚP. Kibice mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z piłkarzami, zbierali autografy!

O efektach naszych aukcji i zbiórek informujemy obok, w tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i sympatykom, którzy mimo momentami panującej wręcz śnieżycy byli z nami przez cały dzień!

Serdeczne podziękowania dla współorganizatora festynu na obiektach Checzy Gdynia: firmie Football Club Grzegorza Nicińskiego i Maćka Faltyńskiego oraz dla całej rodziny Pana Romana Bieszke! Za rok także się tam pojawimy!