30.09.2009

Arka przed Lechią w Młodej Ekstraklasie (trojmiasto.pl)

Mecze trójmiejskich drużyn otworzyły i zakończyły dziewiątą serię gier w Młodej Ekstraklasie. Piłkarze Arki po dwóch golach Krzysztofa Bułki pokonali u siebie Polonię Bytom 3:2 (2:1). Tym samym gdynianie po raz pierwszy w tym sezonie znaleźli się w tabeli wyżej niż Lechia. Gdańszczanie bowiem przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:1 (0:1), choć mieli rzut karny i blisko 40 minut gry w liczebnej przewadze
.

Bramki:
Bułka 13, 29, Wilczyński 63 - Niewiedział 33, Luksys 66

ARKA: Witkowski - Wilczyński, Białas, Płotka, Kowol - Brodziński, Robakowski, Czoska, Burkhadt, Bułka (82 Jaszczyk) - Kaźmierczak (90 Kowalczyk).

To są doskonałe dni dla Krzysztofa Bułki. 19-latek doskonale wykorzystał szanse, jaką stworzyły mu kontuzje starszych kolegów i po rocznej przerwie wrócił do gry w pierwszej drużynie. Natomiast w Młodej Ekstraklasie wciąż imponuje skutecznością. Gdy w poprzednim sezonie skrzydłowy poprzestał na czterech golach, to w bieżących rozgrywkach ma już na swoim koncie pięć trafień!

W meczu z Polonią Bułka na strzelenie dwóch bramek potrzebował niespełna pół godziny. Najpierw pokonał bramkarza gości po podaniu Pawła Czoski, a na 2:0 poprawił przy asyście Przemysława Kaźmierczaka. Snajperskie popisy tego piłkarza powinien przedzielić gol Wojciecha Wilczyńskiego, ale w 27. minucie obrońca przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Popularny "Wilczek" za tę sytuację zrehabilitował się po przerwie. W 63. minucie skutecznie wykończył akcję Filipa Burkhardta. Co więcej po chwili mógł zaliczyć asystę, gdyż do sytuacji sam na sam z bramkarzem wypuścił Kaźmierczaka, ale ten nie potrafił podwyższyć, a w końcówce, jeszcze raz po podaniu Burkhardta bramkarz obronił strzał Wojtka, który uderzał jednak z dość ostrego kąta.