09.09.2009

Przemysław Trytko strzela dla Polski!

Przemek Trytko nie zwalnia tempa. Po udanym meczu w Lubinie, gdzie zdobył pierwszą bramkę i wypracował drugą, dziś strzelił gola dla reprezentacji Polski do lat 23! Biało - czerwoni pokonali w Carmarthen Walię 2:1(2:0), a drugie trafienie dołożył Adrian Paluchowski.

Jak padła pierwsza bramka dla Polski opowiada jej zdobywca, Przemek Trytko:Piotrek Ćwielong pociągnął lewą stroną i zdecydował się na strzał. Jednak piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców gospodarzy. Mi nie pozostało nic innego jak wsadzić głowę i skierować piłkę do siatki - mówi zadowolony napastnik Arki. Mecz dobrze się dla nas ułożył, a zdobycie dwóch goli w pierwszej połowie pozwoliło nam kontrolować przebieg spotkania. Jestem naprawdę zadowolony, grało mi się dobrze. - dodaje popularny "Tryton".

My gratulujemy naszemu napastnikowi i liczymy, że wysoką formę potwierdzi już w najbliższą sobotę kiedy to Arka zmierzy się z Cracovią w Sosnowcu.

Z kolei Mateusz Siebert zaliczył epizod w wygranym meczu kadry U-21. Podopieczni Andrzeja Zamilskiego pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Finlandię 2:1 (0:0). Siebert w przedostatniej minucie zmienił Kamila Grosickiego. Michał Płotka, drugi arkowiec w kadrze U-21, nie dostał szansy pokazania się na boisku.

8 września 2009, 20:30 - Carmarthen
Walia - Polska 1:2 (0:2)

Bramki:Moses 84' - Trytko 30', Paluchowski 36'

Walia: Idzi (46' Cann) - Edwards (85' Ryan Edwards), Williams, Surman, Williams (87' Owen), Aaron Edwards (81'Harris), Marc Williams, Noses, Follows (58' Fahiya), Barrow, Sion Edwards (38' Warlow).

Polska: Stachowiak - Pawelec, Polczak (63' Jędrzejczyk), Kowalski, - Mierzejewski, Wasiluk (63' Hanzel), Tosik, Ćwielong (73' Janoszka) - Trytko, Paluchowski (46' Tomasik).

Sędziował: Dean John (Walia).