25.07.2009

Arka - Gryf 95 Słupsk 9:1 (4:1)

O godzinie 11:00 na płycie bocznej stadionu GOSiR rozpoczął się sparing pomiędzy Arką Gdynia a Gryfem 95 Słupsk.

25 lipca 2009, 11:00 - Gdynia
Arka Gdynia - Gryf 95 Słupsk
Adrian Mrowiec 3, Marcin Wachowicz 18, Robert Siarnecki 27 (s), Tadas Labukas 40, Bartosz Ława 51, Grzegorz Niciński 62, Roland Števko 69, Bartosz Ława 75, Marcin Wachowicz 86 - Szymon Gibczyński 6

Arka Gdynia: Andrzej Bledzewski - Łukasz Kowalski, Maciej Szmatiuk, Michał Płotka, Robert Bednarek - Mariusz Dzienis, Adrian Mrowiec, Bartosz Ława, Lubomir Lubenow (46 Roland Števko) - Marcin Wachowicz, Tadas Labukas (46 Grzegorz Niciński).

Gryf 95 Słupsk: Mariusz Ratajczyk - Tomasz Bukowski, Michał Szałek, Robert Siarnecki, Fernando, Adam Pietras (46 Karol Izmajłowicz), Paweł Waleszczyk, Marcin Kozłowski, Patryk Pytlak, Łukasz Stasiak, Szymon Gibczyński.

żółta kartka: Siarnecki.

sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).
widzów: 600.

Od początku zaznaczyła się wyraźna przewaga arkowców. W 3. minucie kapitalnym strzałem z 25 metrów popisał się Adrian Mrowiec. Piłka odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. W 6. minucie kapitalną akcję prawą stroną przeprowadził Marcin Kozłowski. Dograł w środek do Szymona Gibczyńskiego, który nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w pustej bramce.

W 17. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Lubomir Lobenov. Mariusz Ratajczyk wybił piłkę przed siebie. Doszedł do niej Labukas, ale fatalnie spudłował. Minutę później akcję Lubenova kończył strzałem z najbliższej odległości Wachowicz i Arka prowadzi 2:1. Na 3:1 podwyższył samobójczym strzałem Robert Siarnecki. Czwartego gola zdobył uderzeniem głową Tadas Labukas, Po przerwie przewaga Arki nie podlegała dyskusji, a gole zdobyli wprowadzeni po przerwie Niciński i Stevko oraz dwie Ława. Swojego gola na zakończenie tej kanonady dołożył Wachowicz.