19.10.2008

Młoda Arka pomściła starszych kolegów

Nareszcie! Podopieczni Jacka Dziubińskiego odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze przed własną publicznością. Po bardzo dobrej grze, okraszonej efektownymi akcjami ofensywnymi, pokonali Śląsk Wrocław 3:0 (0:0).

Żółto-niebiescy zaczęli z animuszem. Już w 13 minucie mocne Przemysław Trytko mocno dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, ale Wojciech Barnik nie zdołał przeciąć tego zagrania. Minutę później Czoska doskonale zagrał do Kowalskiego, który urwał się prawym skrzydłem i pognał sam na sam z bramkarzem. Niestety jego strzał okazał się niecelny. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do żółto-niebieskich, ale zdecydowanie brakowało kluczowego podania lub skuteczności. Goście próbowali straszyć jedynie po stałych fragmentach gry.

Początek drugiej połowy również należał do Arki. W 49. minucie Piotr Bazler dobrze dośrodkował na głowę do Przemysława Trytko, którego strzał minimalnie minął bramkę Trojana. Dwie minuty później Trytko popisał się niemal identycznym dośrodkowaniem, jak Bazler, a głową uderzał Marcin Chmiest i Arka objęła prowadzenie 1:0. W 55 minucie było już 2:0. Paweł Czoska bardzo ładnie zagrał na wolne pole do Krzysztofa Bułki, który z pierwszej piłki zagrał na szósty metr do Chmiesta, a ten uderzył bez przyjęcia i piłka wpadła do bramki obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza. W pierwszej minucie doliczonego czasu Wojciech Barnik zdecydował się na indywidualną akcję środkiem boiska, po której znalazł się sam na sam z Trojanem, a następnie nie dał mu szans na skuteczną obronę, popisując się skutecznym lobem.

Arka była wyraźnie lepsza od gości z Wrocławia. Gdynianie od początku meczu przeważali i nie schodzili z połowy przeciwnika. Bramki Marcina Chmiesta i Wojciecha Barnika oraz doskonałe okazje Bułki, Czoski i Krzemińskiego nie pozostawiły wątpliwości, kto dzisiaj był lepszy.

Arka: Zoch - Kowol, Robakowski, Kowalski, Wilczyński - Barnik, Sulima (46' Bułka), Czoska (80' Beyl), Trytko (90' Dziubiński), Bazler - Chmiest (86' Krzemiński)

Śląsk:Trojan - Bąk, Kaśnikowski, Ćap, Bodnar (46' Suppan) - Trojanowski , Milczarek (56' Biliński), Tymiński (79' Gul), Kaczmarek - Szydziak, Duraj (46' Baranowski)

Bramki: Chmiest 52' i 55', Barnik 90'

Żółte kartki: Sulima - Milczarek, Tymiński, Suppan, Trojanowski, Ćap