Juniorzy młodsi: relacja z meczu z Chojniczanką

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 9. kolejka:

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 4:0 (2:0)

SKŁAD ARKI

W tym meczu trenerzy postanowili dać odpocząć podstawowym zawodnikom Arki tj. Kortasowi, Żołnierewiczowi i Ziętarskiemu (reprezentanci kadry Polski) oraz Rogowi i Dąbrowskiemu (reprezentanci kadry Pomorza). Jednakże pozostała cześć drużyny ma duży potencjał i nie pozwoliła gościom na uzyskanie pozytywnego wyniku. Już w 4 min. po dośrodkowaniu bramkę, po uderzeniu głową, uzyskał Michał Sokolowski. Kolejne bramki były kwestią czasu. W 23 minucie ładnym uderzeniem w dlugi róg popisał się Adrian Bukowski. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Arkowcy atakowali jednak brakowało w akcjach postawienia przysłowiowej kropki nad i. Dopiero w 72 minucie po stalym fragmencie gry (rzut rożny), akcję zamykał Dawid Uliasz, który ładnym uderzeniem głową podwyższył na 3:0. Minęły zaledwie dwie minuty i rzut karny na raty wykorzystał etatowy wykonawca jedenastek Krzysztof Kleser. Arka wygrała zasłużenie i czeka teraz na bardzo ważne spotkanie w Gdańsku z Lechia.