07.10.2008

Remis w młodzieżowych derbach (trojmiasto.pl)

Kilkanaście godzin po starciu pierwszych drużyn Arki i Lechii w piłkarskiej ekstraklasie na boisko wybiegły "jedenastki" Młodej Ekstraklasy. Tym razem w Gdańsku padł remis 1:1 (0:1)

Bramki:
0:1 Wojciech Barnik (29)
1:1 Damian Szuprytowski (85)

LECHIA: Kapsa - Weber, Midzierski (46 Wiśniewski), Krysiński, Osłowski - Wiech (87 Wojtkiewicz), Kasperkiewicz (63 Łuczak), Rybski (46 min. Kalkowski), Kawa - Szuprytowski, Hirsz (46 Pietroń).

ARKA: Zoch - Wilczyński, Baster, Robakowski, Kowol, Mazurkiewicz, Barnik (46 min. Budziński), Juszczyk (68 Sulima), Czoska (74 mi. Kazimierczuk), Bułka, Chmiest (90 Krzemiński).

Gdańszczanie występujący w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy po raz kolejny strzelili w sobotę bramkę w ostatnich minutach meczu. Trafienie Damiana Szuprytowskiego pozwoliło im uratować remis w "małych derby".

Już po niespełna pół godzinie gry z bramki cieszyli się w Gdańsku "żółto-niebiescy". Spotkanie było dość ciekawe a piłkarze za nich nie chcieli ustąpić rywalowi, efektem tego były m.in. dwie czerwone kartki i obydwie ekipy kończyły mecz w "10". Gdynianom kilku minut zabrakło do tego aby wziąć rewanż za swoich starszych kolegów.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 0:0, Polonia Bytom - Cracovia 1:2 (1:1), Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2), Odra Wodzisław - Polonia Warszawa 4:2 (2:0), Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 (1:0), ŁKS Łódź - Piast Gliwice 4:1 (1:0), Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2 (0:1).