16.09.2008

ME: Arka - Legia 1:1 (0:1)

Podopiecznym Jacka Dziubińskiego nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Młodzi arkowcy wzmocnieni sześcioma zawodnikami pierwszego składu, nie zdołali postawić przysłowiowej kropki nad "i", tylko remisując ze stołeczną drużyną.

Gdyby żółto-niebiescy mieli dobrze nastawione celowniki, to do przerwy wynik powinien brzmieć co najmniej 3:0 dla Arki. Niestety sprawdziło się stare, piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i Radosław Mikołajczak dał gościom niespodziewane prowadzenie.

Po przerwie gra Arki wyglądała znacznie gorzej. Brakowało polotu i dynamiki z pierwszej połowy, a uciekający czas działał na korzyść Legii. Na szczęście w 60. minucie Piotr Bazler zachował przytomność i wyrównał stan meczu. Niestety to wszystko, na co było stać tego dnia żółto-niebieskich.

Młoda Arka wciąż pozostaje bez zwycięstwa i będzie próbowała przerwać pechową passę za tydzień w Łodzi, gdzie zmierzy się z ŁKS-em.

Jacek Dziubiński (Trener Arki):
Pierwszą połowę zaczęliśmy w bardzo dobrym stylu. Jakość wniesiona przez Mazurkiewicza i Nicińskiego spowodowały, że mieliśmy cztery stuprocentowe sytuacje niewykorzystane przez Bułkę i Barnika oraz bardzo dobry strzał Nicińskiego. Niestety jeden wypad legionistów i pierwszy strzał na bramkę przyniosły im prowadzenie. W drugiej połowie nastąpiły zmiany i organizacja gry zaczęła szwankować. Nie mieliśmy klarownych sytuacji, a przeciwnik skupił się na utrzymaniu korzystnego wyniku. Trudno było nam dostać się pod bramkę Legii. Bardzo dobre spotkanie zagrali Michał Kowol i Wojciech Wilczyński. W każdym meczu jesteśmy blisko zwycięstwa, ale brakuje nam skuteczności. Czekamy aż Krzysiu Bułka nastawi celownik.

MESA: Polnord Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:1 (0:1)

Bramki: Piotr Bazler 60' - Radosław Mikołajczak 32'

Młoda Arka: Radosław Kuć - Wojciech Wilczyński, Michał Kowol, Anderson Silva (46' Marek Baster), Urbaniak (14' Piotr Robakowski) - Tomasz Mazurkiewicz (46' Piotr Bazler), Wojciech Barnik, Krzysztof Bułka, Paweł Czoska - Krzysztof Jaszczyk (72' Adrian Sulima), Grzegorz Niciński (46' Damian Nawrocik)

Młoda Legia: Jacek Skrzyński - Rafał Zaborowski (Dawid Okpara) , Przemysław Wysocki, Maciej Świdzikowski, Maciej Tomczyk, Daniel Jezierski, Damian Zbozień, Łukasz Małkowski (Damian Łanucha), Radosław Mikołajczak (Paweł Kozub), Tomasz Chałas (Adam Banasiak), Maciej Górski (Waldemar Woźniak)