09.09.2008

Arka podtrzymuje prymat w Trójmieście!

"Wachowicz na dobranoc" - tak Czesław Michniewicz podsumował drugiego gola w derbach Trójmiasta, które rozegrano w ramach pucharu Ekstraklasy. Wachowicz wraz z kolegami z drużyny, na bardzo ciężkiej murawie gdyńskiego stadionu pewnie pokonali gdańską Lechię 2:0, choć trudno mówić o stuprocentowym zaangażowaniu w walkę w poniedziałkowym meczu. Wynik otworzył uderzeniem z rzutu karnego Damian Nawrocik, po bezdyskusyjnym faulu na Marcinie Chmieście.

Bramki padły w drugiej połowie spotkania. W 83. minucie faulowany w polu karnym przez Jacka Manuszewskiego był wprowadzony w II połowie Marcin Chmiest. Jedenastkę egzekwował Damian Nawrocik. Piłkarz Arki uderzył w lewy róg bramki. Mateusz Bąk wyczuł intecje strzelca, jednak nie sięgnął piłki i arkowcy mogli się cieszyć z prowadzenia.

W doliczonym czasie gry Chmiest podał do Marcina Wachowicza, który ładnie znalazł się na prawej stronie i strzałem w długi róg bramki po raz drugi pokonał bramkarza rywali, ustalając wynik meczu.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
84' (k) Damian Nawrocik, 90' Marcin Wachowicz

Arka: Norbert Witkowski (46 Tomislav Bašić) - Łukasz Kowalski, Dariusz Żuraw, Anderson, Dariusz Ulanowski - Bartosz Karwan, Michał Łabędzki, 2Krzysztof Przytuła (46 Marcin Budziński), Bartosz Ława (65 Marcin Chmiest) - Przemysław Trytko (78 Damian Nawrocik), Marcin Wachowicz.

Lechia: Mateusz Bąk - Ben Starosta, Jacek Manuszewski, Hubert Wołąkiewicz, Arkadiusz Mysona - Marcin Kaczmarek (54 Maciej Kalkowski), Piotr Kasperkiewicz, Karol Piątek (71 Marcin Szałęga), Łukasz Trałka, Maciej Rogalski - Maciej Kowalczyk (86 Robert Hirsz).