11.08.2008

Młodzież także na remis

Drużyna Arki Gdynia występująca w Młodej Ekstraklasie zremisowała w spotkaniu pierwszej kolejki z Jagiellonią Białystok 1:1 (1:0). Prowadzenie dla gdynian zdobył w 39. minucie Łukasz Krzemiński. Wyrównał dwie minuty przed zakończeniem spotkania Michał Fidziukiewicz.

Spotkanie było dość wyrównane. W pierwszych minutach gospodarze próbowali strzałów z dystansu. Były one jednak albo blokowane przez obrońców albo niecelne. Arka mogła objąć prowadzenie w 14. minucie, jednak sytuacji sam na sam z Piotrem Czaplińskim nie wykorzystał Łukasz Krzemiński. W 32. minucie Krzysztof Bułka uderzył z rzutu wolnego minimalnie nad bramką gospodarzy. Wreszcie w Łukasz Krzemiński najpierw ograł obrońcę Jagiellonii Mogielskiego, a potem pokonał bramkarza.

W drugiej części meczu częściej do głosu dochodzili gospodarze. Uderzenia Fidziukiewicza i Zawistowskiego bronił jednak Hieronim Zoch. Szczęście opuściło Arkę w 88. minucie, kiedy piłkę w pole karne do Fidziukiewicza zagrał Jakub Ambrożewicz. Fidziukiewicz mocnym strzałem pokonał naszego bramkarza, ustalając wynik meczu.

Jagiellonia: Czapliński - Lewczuk (46 Hryszko), Gogol, Mogielski, Norambuena - Falkowski (46 Zawistowski), Matuszek, Ambrożewicz, Renusz (46 Jakimczuk) - Zaniewski (46 Kajosevic), Fidziukiewicz.

Arka: Zoch - Kowol, Urbaniak, Robakowski, Wilczyński (46.Sulima) - Barnik, Czoska (88 Dziubiński), Bułka (82 Pawłowski), Kazimierczak (46 Kowalczyk) - Jaszczyk Krzemiński (64 Armata).