TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.05.2023

Pluszowa akcja na meczu Arka - ŁKS

Przyjdź na ostatni w tym sezonie domowy mecz Arki z pluszakiem i podaruj go potrzebującym! Pomysłodawcą akcji jest Marcin Marszałek, a współorganizatorem Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki.

Cel jest szlachetny – pluszowe zabawki trafią do pacjentów dziecięcego szpitala Polanki w Gdańsku, podopiecznych domu dziecka w Rumi, a także czworonogów z gdyńskiego Ciapkowa.

Na pomysł wpadł mieszkaniec Gdyni, kibic Arki - Marcin Marszałek. Bezpośrednio zainspirował się akcją, która stała się coroczną tradycją w Sewilli. Tam, w ostatni mecz przed wigilią, miejscowa drużyna zachęca kibiców do dzielenia się pluszakami. Te trafiają potem do dzieci na święta. W Polsce na żadnym z pierwszoligowych stadionów piłkarskich takiej akcji jeszcze nie przeprowadzono!

– U nas trudno byłoby to zrobić w grudniu, ze względu na klimat i temperaturę, ale maj jest odpowiedni, by taką akcję zorganizować – mówi Marcin Marszałek.
 

Jakie pluszaki, jak i kiedy je przekazać? 


Okazją do zbiórki będzie mecz 33. kolejki Fortuna 1 Ligi: Arka Gdynia - ŁKS Łódź. Spotkanie odbędzie się 26 maja o 20:30 na Stadionie Miejskim. Podczas przerwy meczu kibice rzucą maskotki i pluszaki na murawę boiska. Mogą to być zarówno nowe, jak i używane zabawki. Te drugie, po selekcji, trafią do Ciapkowa.

– Zachęcamy kibiców związanych z Klubem oraz osoby o dobrym sercu do wzięcia udziału w tej charytatywnej akcji. Idąc na mecz 26 maja weźmy ze sobą niepotrzebne już naszym dzieciom pluszowe maskotki, bądź kupmy coś takiego w darze serca i podzielmy się tym z najmłodszymi – apeluje Marcin Marszałek. – Te ośrodki będą mogły wręczyć pluszaki swoim podopiecznym lub przeznaczyć je na licytacje  dodaje.

My również zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Dołączajcie do wydarzenia na Facebooku i widzimy się na meczu Arki!

Pluszaki będzie można również zostawić stacjonarnie w punktach:

- Oficjalny Sklep Arki Gdynia - ul. Olimpijska 5, Gdynia,
- SKGA - ul. Śląska 34, Gdynia, 
- Sklep „Arka gadżety, bilety” - ul. Kcyńska 9a, Gdynia. Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia