02.08.2008

Arka - Orkan 3:1

W rozegranym dziś spotkaniu sparingowym Arka Gdynia pokonała trzecioligowy Orkan Rumia 3:1 (2:0).

Arkowcy od początku uzyskali wyraźną przewagę nad niżej notowanym rywalem. Z początku jednak dośrodkowania Przytuły i Ławy były nieskuteczne. Dopiero w 11. minucie wrzutka na głowę Łukasza Kowalskiego dała Arce prowadzenie 1:0. Po objęciu prowadzenia arkowcy nie spoczęli na laurach i nadal atakowali. Dobrze na lewej stronie prezentował się Przemysław Trytko. W 13. minucie dobrze dograł do środka do Zbigniewa Zakrzewskiego, ale napastnika żółto-niebieskich w ostatniej chwili uprzedzili obrońcy. Chwilę później do Kowalskiego z rzutu wolnego podawał Ława, Łukaszowi nie udało się jednak opanować piłki.

W 18. minucie drugą bramkę dla Arki zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego Marcin Wachowicz. Dwie minuty później gospodarze powinni prowadzić 3:0, ale pojedynek sam na sam z Adamem Dudą przegrał Zbigniew Zakrzewski. W 24. minucie groźna akcja gości. Głową na bramkę bronioną przez Tomislava Bašicia uderza Dawid Pomorski, bramkarz jednak spokojnie interweniuje. Trzeba przyznać, że zarówno Chorwat w pierwszej połowie, jak i Norbert Witkowski w drugiej części meczu bronili bardzo pewnie. W 26. minucie Ława podał piłkę na prawą stronę do Przytuły, ale ten podobnie jak wcześniej Zakrzewski okazał się słabszy od Adama Dudy.

Przewaga Arki nie zmniejszała się. W 36. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Wachowicz. Adam Duda minął się z piłką, jednak strzał Krzysztofa Przytuły był niecelny. Przed przerwą ładnie prawą stroną urwał się Tomasz Sokołowski. Dobrze dośrodkował w pole karne. Tu jednak z piłką minęli się zarówno Ława, jak i Zakrzewski.

W drugiej części gry wyszła zupełnie inna jedenastka gdynian. Na boisku z graczy występujących w pierwszej połowie pozostali jedynie Płotka i Kowalski. Podobnie jak w meczu z Gryfem drugi garnitur zaprezentował się słabiej. W 48. minucie Orkanowi udało się uzyskać kontaktową bramkę. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Jakub Gronowski. Wynik ustalił Olgierd Moskalewicz, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

25 lipca 2008, 20:00 - Gdynia
Arka Gdynia 3-1 Orkan Rumia
Łukasz Kowalski 11, Marcin Wachowicz 18, Olgierd Moskalewicz 67 - Jakub Gronowski 48 (k)

Arka Gdynia: (I połowa) 1. Tomislav Bašić - 3. Łukasz Kowalski, 8. Michał Płotka, 15. Marek Baster - 6. Tomasz Sokołowski, 21. Michał Łabędzki, 29. Krzysztof Przytuła, 20. Bartosz Ława, 18. Marcin Wachowicz - 19. Przemysław Trytko, 11. Zbigniew Zakrzewski. (II połowa) 33. Norbert Witkowski - 17. Piotr Bazler, 3. Łukasz Kowalski, 8. Michał Płotka, 7. Dariusz Ulanowski - 9. Marcin Chmiest, 10. Marcin Budziński, 23. Tomasz Mazurkiewicz, 78. Olgierd Moskalewicz, 99. Mateusz Kołodziejski - 16. Grzegorz Niciński.

Orkan Rumia: 21. Adam Duda - 7. Michał Skwiercz, 6. Bartosz Prokopów, 4. Piotr Fera, 14. Marek Cirkowski (46, 15. Marcin Manteufel) - 11. Jakub Gronowski (73, 19. Adrian Hofman), 17. Tomasz Broner (74, 16. Sebastian Karnat), 5. Michał Freiberg (88, 13. Krzysztof Butowski), 8. Ireneusz Malinowski - 9. Daniel Dubicki (90, 18. Paweł Ciskowski), 10. Dawid Pomorski (82, 3. Waldemar Dampc).

sędziował: Sylwester Tuszer (Gdańsk).
widzów: 3000.