TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.12.2022

Akademia Marynarki Wojennej płynie z Arką

W tym tygodniu zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Arką Gdynia i Akademią Marynarki Wojennej. Porozumienie podpisali Rektor - Komendant kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht oraz Prezes Arka Gdynia S.A. Michał Kołakowski.


 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/0H5A1540_f3815f90c439e9333e5aa69a134d13c1.jpg

 

1 października 1987 roku Wyższa Szkoła Marynarki Wojennej stała się Akademią, której przywileje miała już od 1955 roku.  Obecnie studenci wojskowi kształcą się na pięciu kierunkach: nawigacji, mechanice i budowie maszyn, mechatronice, informatyce oraz systemach informacyjnych w bezpieczeństwie. Studenci cywilni mają z kolei do wyboru czternaście kierunków: nawigację, hydrografię morską, informatykę, mechanikę i budowę maszyn, automatykę i robotykę, mechatronikę, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce, systemy informacyjne w bezpieczeństwie, stosunki międzynarodowe, wojsko w systemie służb publicznych, zarządzanie kapitałem ludzkim oraz pedagogikę. Ponadto oferta dydaktyczna uczelni obejmuje kilkadziesiąt studiów podyplomowych

 

Uczelnia konsekwentnie kultywuje swoje bogate tradycje wojskowe, naukowe i patriotyczne, którym przyświecają wartości zawarte w inskrypcji „AMOR PATRIAE SUPREMA LEX" górującej nad głównym placem oraz wyrażone w preambule statutu „MORZE, OJCZYZNA, OBOWIĄZEK”.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/AMW_001_e1b70bc2f46eae07f1455c434ccaf6ed.jpg

 

Współpraca z naszym klubem ma sprzyjać wzmacnianiu postaw prosportowych i kulturalnego kibicowania wśród studentów, propagowanie właściwych wzorców kibicowania i identyfikacji z lokalną drużyną m.in. poprzez umożliwienie zorganizowanego udziału w wybranych meczach Klubu studentom Akademii. 

 

Umowa dotyczy także współpracy w zakresie promocji, sportu, nauki i szkolenia. Ma to być także m.in. wsparcie w procesie szkolenia piłkarskiego sekcji piłki nożnej i futsalu Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Akademii (KU AZS AMW). 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/0H5A1561_8f8c58786cbde566fcd7114f6e1b3e24.jpg

 

Akademia z kolei deklaruje m.in. współpracę ekspercką w zakresie bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa, podnoszenia sprawności psychologicznej, procesów   grupowych i zarządzania stresem oraz badań społecznych.

 

Klub realizować będzie współpracę szkoleniową w zakresie organizacji i zabezpieczenia imprez masowych oraz zarządzania kryzysowego przy imprezach masowych.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/0H5A1557_f3e5264cc3ed47525250733d5b2bfbed.jpg

 

Klub zapewni także pomoc w realizacji zadań dotyczących badań społecznych w obszarze dyscyplin naukowych reprezentowanych przez pracowników Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych (WNHiS) i Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich (WDOM) AMW.

 

Liczymy na dwustronnie owocną współpracę i cieszymy się, że będziemy płynąć razem!

 

 

#ArkaRazem!

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia