Raport: Grała młodzież.Weekend bez punktów

To nie był udany weekend dla naszych drużyn. Młodzi piłkarze Arki zakończyli go bez zdobyczy punktowych.

Jaguar Gdańsk – Arka II Gdynia 3:0 (1:0)

Czychowski 37’ (k.), Filas 67’, Pawlak 90’

Arka: Molenda – Capar (75’ Jarzyński), Branicki, Schwartzman, Skręta, Przyborowski, Romanik (45’ Tuliszka), Rusnak, Gnabasik (65’ Belim), Kukuruza (45’ Klimczuk), Abbott (80’ Jaroń)

Żółte kartki (Arka): Schwartzman, Klimczuk

Czerwone kartki (Arka): Schwartzman (za dwie żółte)

Faworytem tego spotkania był zespół gospodarzy, który udowodnił ten fakt na murawie, stawiając Arkowcom trudne warunki gry. Wynik mógłby być jednak odmienny, gdyby żółto-niebiescy wykorzystali stworzone na początku spotkania okazje. W pierwszych 15 minutach dobre sytuacje mieli bowiem Rusnak oraz Abott po indywidualnej akcji Kukuruzy.

Po skutecznym i uważnym okresie gry naszej defensywy w 37 min. jednak to Jaguar wyszedł na prowadzenie dzięki wykorzystanej „jedenastce”, którą egzekwował Czychowski.

Arkowcy dążyli do wyrównania, przez co na boisku zrobiło się więcej miejsca. W drugiej odsłonie gry ten fakt wykorzystał Jaguar, który w 67 min. podwyższył rezultat. Gdy w 85 min. Schwartzman obejrzał drugi żółty kartonik i odesłany został do szatni stało się jasne, że osiągnięcie dobrego rezultatu nie będzie tego dnia możliwe. Wynik spotkania ustalił Pawlak zdobywając gola w 90 min. spotkania.

Arkowcy zajmują obecnie 10. miejsce w rozgrywkach. W następnej rundzie do Gdyni przyjedzie obecnie liderujący tabeli zespół z Luzina.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Gospodarze w 37 minucie wykorzystali karnego po okresie naszej uważnej gry w obronie i to dało przeciwnikowi szanse na kontrataki, gdy angażowaliśmy się mocniej w odrabianie strat. W 67 minucie po uderzeniu z 20 metrów padła druga bramka, co praktycznie ustaliło wynik spotkania. Wygrała drużyna lepsza, choć patrząc przebieg meczu i liczbę stworzonych sytuacji, które powinniśmy wykorzystać, wynik 3:0 wydaje się za wysoki.

Centralna Liga Juniorów U19 – 9. kolejka

Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:5 (0:2)

Bramki:
Adr. Łyszkiewicz-Dustet 51’ – Puciłowski 29’, Stangret 32’, Niedźwiedzki 52’, Saganowski 55’, Lachowicz 68’

Arka: Gołoś – Nawrocki, Baranowski (70’ Puścikowski), Mikulski, Siekierski, Predenkiewicz (70’ Marek), Galiński (80’ Bojarczuk), Babś (65’ Romanik), Adrian Łyszkiewicz-Dustet (Kukuruza), Krause (75’ Jurkiewicz), Szymański

Goście przyjechali do Gdyni i udowodnili, że zajmowane przez nich miejsce w czubie tabeli nie jest dziełem przypadku. Legia postawiła Arkowcom bardzo ciężkie warunki, którym nasi piłkarze nie byli w stanie się przeciwstawić.

Przyjezdni po nieco ponad dwóch kwadransach gry ustawili wynik. W 29 min. do siatki trafił Puciłowski, a trzy minuty później rezultat podwyższył Stangret. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Gdy w 51 min. kontaktową bramkę zdobył Adrian Łyszkiewicz-Dustet wydawało się, że żółto-niebiescy mogą pójść za ciosem i wrócić do gry. Tak się jednak nie stało. Wojskowi błyskawicznie odpowiedzieli wyprowadzając skuteczne ciosy w 52 (Niedźwiecki) i 55 min (Saganowski). Strzelanie zakończył w 68 min. Lachowicz.

Arkowcy zajmują obecnie 12. miejsce z dorobkiem 10 punktów. Ich kolejnym rywalem będzie Pogoń, a mecz rozegrany zostanie w Szczecinie.

TABELA

Trener Robert  Wilczyński:

– Niestety w tym meczu Legia zdominowała nas w każdym elemencie. Po przerwie obraz gry zmienił się na chwilę, gdy strzeliliśmy gola kontaktowego i wydawało się, że pójdziemy za ciosem. Nasza radość trwała jednak tylko minutę.

Centralna Liga Juniorów U17 – 8. kolejka

Pogoń Szczecin – Arka Gdynia 3:1  (3:0)

Bramki:
Paryzek 2 (13', 29'), Bogusławski 35' – Art. Łyszkiewicz-Dustet 88'

Arka: Lewandowski – Kotowicz, Elwart, Artur Łyszkiewicz-Dustet, Kozoduj (46' Oziemek), Bełz, Piotrowski (71' Kierznikowicz), Raczyński (46' Siemko), Barbugli, Kolasa (71' Wałdowski), Sawicki (80' Stępień)

Żółte kartki (Arka): Piotrowski

Z nadmorskich derbów zwycięsko wyszło ekipa ze Szczecina. Pogoń dobrze rozpoczęła mecz i otworzyła rezultat w 13 min. spotkania. W 29 min. Paryzek zdobył drugiego gola i umocnił prowadzenie gospodarzy. Sześć minut później za sprawą trafienia Bogusławskiego na tablicach widniał już wynik 3:0.

Mimo niekorzystnego rezultaty z pierwszej połowy Arkowcy nie odpuścili spotkania, czego efektem było zdobycie honorowego trafienia. W 88 min. na listę strzelców zapisał się Artur Łyszkiewicz-Dustet.

Żółto-niebiescy zajmują w tabeli 12. miejsce. W kolejnej kolejce czeka nas w Gdyni potyczka z  Chrobrym Głogów.