19.07.2008

Arka - Piast 1:0 (0:0)

Arka pokonała w spotkaniu sparingowym Piasta Gliwice 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 65. minucie Grzegorz Niciński.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Arka częściej utrzymywała się przy piłce, jednak miała trudności ze stworzeniem dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Rywale natomiast przeprowadzali szybkie, groźne kontry i głównie przytomności Norberta Witkowskiego mogą nasi piłkarze zawdzięczać zwycięstwo. W pierwszej połowie groźnie na bramkę Arki uderzał z woleja Maciej Michniewicz. W drugiej części gry po błędzie Łukasza Kowalskiego sam na sam z Witkowskim znalazł się Mariusz Muszalik, ale i tym razem lepszy okazał się golkiper Arki. Gol dla żółto-niebieskich padł po wrzutce w pole karne "na aferę" i zamieszaniu pod bramką. Pod bramką najlepiej odnalazł się Grzegorz Niciński i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Składy:

Arka: Norbert Witkowski (76 Radosław Kuć) - Tomasz Sokołowski (50 Łukasz Kowalski), Dariusz Żuraw, Krzysztof Sobieraj, Michał Płotka - Bartosz Karwan, Michał Łabędzki (46 Michał Łabędzki), Krzysztof Przytuła, Bartosz Ława (57 Piotr Bazler), Olgierd Moskalewicz (50 Marek Baster) - Mateusz Kołodziejski (57 Tomasz Mazurkiewicz).

Piast: Grzegorz Kasprzik (46 Jakub Szmatuła) - Maciej Michniewicz, Adam Banaś, Łukasz Krzycki, Lumír Sedláček - Jarosław Kaszowski (22 Krzysztof Kukulski), Mirosław Widuch, Mariusz Muszalik, Daniel Chylaszek (75 Rafał Andraszak) - Stanisław Wróbel, Daniel Koczon (82 Piotr Prędota)..