26.04.2022

Wygrana kadry U-17 i awans na Mistrzostwa Europy!

Jakub Staniszewski wystąpił w spotkaniu prowadzonej przez Dariusza Gęsiora reprezentacji Polski do lat 17.

W trzecim meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy, Polska zagrała z Kosowem. Mecz zakończył się wynikiem  2:1 (0:1). Zwycięską bramkę Biało-Czerwoni zdobyli w 86 minucie z rzutu karnego! Polska awansowała do turnieju finałowego Mistrzostw Europy do lat 17! W kadrze na turnieju mieliśmy naszych dwóch przedstawicieli.

Jakub Staniszewski zagrał w tym meczu w pełnym wymiarze czasowym.

Marcel Szymański był zawodnikiem rezerwowym.

Gratulujemy i życzymy występów w finałach!

Warto dodać, że II trenerem w kadrze U17 jest Szymon Hartman - były zawodnik Arki w latach 1998-2001 (83 występy) oraz trener drużyn juniorskich.

Tabela końcowa tej grupy:

1. Włochy   3  9  5- 1
 2. Polska   3  6  5- 4
 3. Ukraina  3  3  5- 6
 4. Kosowo   3  0  1- 5

•  W II rundzie eliminacji 32 drużyny zostały podzielone na osiem grup. Do turnieju finałowego awansowali zwycięzcy grup oraz siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie w grupie.

• Polska w tej tabeli zajęła 5 miejsce z 3 pkt. na koncie podobnie jak 5 innych drużyn (Belgia, Szkocja, Turcja, Bułgaria i Luksemburg). Szwecja zdobyła w tej tabeli 4 pkt. Odpadli Węgrzy z 1 pkt. Reprezentacja Polski U-17 awansowała do finałów Mistrzostw Europy po 10-letniej przerwie.

• Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach od 16 maja do 1 czerwca w Izraelu. Gospodarze mają zagwarantowany udział w turnieju finałowym.

• W turnieju finałowym Polska zagra w grupie B z Francją, Holandią i Bułgarią.