16.08.2021

Grała młodzież: Remis w CLJ U18, porażka w 4 lidze

Nasi juniorzy starsi od remisu rozpoczęli nowy sezon w CLJ U18. Z kolei drugiemu zespołowi nie udało się zdobyć punktów w Chojnicach.

Centralna Liga Juniorów U18 - 1. kolejka

Warta Poznań - Arka Gdynia 2:2 (0:0)
Bramki: Nęcka 85' k., Michalski 90' - Babś 50', Lipkowski 68'

Arka: Gołoś - Capar, Baranowski, Skręta, Puścikowski (65' Jasiński), Soboczyński (46' Soboczyński), Zieliński (62' Galiński), Staniszewski, Lipkowski (71' Kroczyński), Babś (62' Łyszkiewicz-Dustet), Skóra

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego w pierwszym meczu nowego sezonu grali na wyjeździe z Wartą Poznań i byli blisko zdobycia 3 punktów. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły po przerwie. W 50 min. na prowadzenie wyprowadził Arkę Babś, a niespełna 20 minut później drugą bramkę dla naszej drużyny zdobył Lipkowski. Mecz trzymał w emocjach do końca, ale ostatnie słowo należało do rywali, którzy w końcówce odpowiedzieli także dwoma bramkami. W 85 min. straty zmniejszył celnym strzałem z rzutu karnego Nęcka, a w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Michalski.

W następnej kolejce Arka zagra u siebie z mistrzem CLJ U18 w poprzednim sezonie - Pogonią Szczecin.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 2. kolejka

Chojniczanka II Chojnice - Arka II Gdynia 2:0 (0:0)
Bramki: Nowak 70', Ryfa 90'

Arka II: Molenda - Zamarripa (65' Romanik), Matusiak, Tandecki, Janczak (81' Hebel), Rusnak, Mirończuk, Soboczyński (57' Własny), Kamiński (81' Pyrek), Przyborowski, Trela (65' Żuber)

Po remisie 2:2 na inaugurację z Jaguarem żółto-niebiescy w 2. kolejce mierzyli się na wyjeździe z rezerwami Chojniczanki. Podobnie jak w przypadku juniorów starszych, wynik tego spotkania także rozstrzygnął się dopiero w drugiej połowie, a konkretnie w ostatnich 20 minutach. Niestety to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 70 min. ładną akcję przeprowadził Nowak. Zawodnik z Chojnic zakończył ją mocnym strzałem, po którym bramkarz Arki musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Arkowcy walczyli o odrobienie strat, ale w doliczonym czasie gry padł drugi gol dla Chojniczanki. Jego autorem był wprowadzony chwilę wcześniej z ławki Ryfa.

W 3. kolejce Arka II podejmie na własnym boisku Jantar Ustka.