06.05.2021

4. liga: Arka II wygrała z Wdą

Ważne zwycięstwo odniósł nasz drugi zespół. Po emocjonującym meczu Arka II pokonała Wdę Lipusz 4:3 (2:2).

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 19. kolejka

Arka II Gdynia - Wda Lipusz 4:3 (2:2)
Bramki: Bednarski 33', Stępień 38', Hosek 52', Wilczyński 76' - Duda 12', Kurs 27', Cieszyński 87'

Arka II: Gołoś - Ślesicki, Stec, Hosek, Wawszczyk (63' Tomczak), Parulski (76' Przyborowski), Bednarski (77' Trzepałko), Łabojko (46' Dobek), Skóra (81' Książkiewicz), Stępień, Wilczyński

To spotkanie kończyło 19. kolejkę w grupie pomorskiej 4. ligi. Pierwotnie miało zostać rozegrane w marcu, ale na przeszkodzie stanęła sytuacja epidemiczna, której skutkiem było czasowe zawieszenie rozgrywek.

Cały mecz ze strony gdynian można podsumować powiedzeniem "co się źle zaczyna, to się dobrze kończy". W 27 min. żółto-niebiescy przegrywali już 0:2 po bramkach Dudy i Kursa. Jeszcze przed przerwą zdołali jednak odrobić straty. W 34 min. kontaktową bramkę zdobył Bednarski, a 5 minut później wyrównał Stępień. Drużyny do szatni zeszły przy wyniku 2:2.

W drugiej połowie Arkowcy ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 52 min. na 3:2 trafił środkowy obrońca Hosek, zaś w 76 min. czwartą bramkę dołożył wracający do gry po długiej kontuzji Wilczyński. Gości stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki po strzale Cieszyńskiego w końcówce spotkania.

W najbliższą sobotę drużyny rozegrają ostatnią serię spotkań w ramach sezonu zasadniczego, po której nastąpi podział na grupy A i B. Arka II zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Chojniczanki Chojnice.