22.11.2020

CLJ: Juniorzy starsi bez punktów

W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U18 nasi juniorzy starsi zmierzyli się na własnym boisku z Cracovią. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 3:1.

Centralna Liga Juniorów U18 -  15. kolejka

Arka Gdynia - Cracovia 1:3 (1:2)
Bramki:
Trela 3' - Myszor 20' k., Ciesielski 23', Kapek 57'

Arka: Miłaszewski - Parulski, Tandecki, Skręta, Milachowski, Rusnak, Nowicki, Zamarripa (46' Hebel), Skóra, Lipkowski (75' Król), Trela

Arkowcy znakomicie rozpoczęli to spotkanie. W 3 min. Zamarripa obsłużył podaniem Trelę, a ten wykorzystał szansę i trafił do siatki. Nasz zespół stworzył sobie jeszcze sytuacje w kolejnych minutach, jednak stopniowo do głosu coraz bardziej dochodziła Cracovia. Goście częściej byli przy piłce, zagrażali bramce żółto-niebieskich i w ciągu 3 minut odwrócili wynik meczu. W 20 min. wyrównali po strzale Myszora z rzutu karnego, a 180 sekund później Ciesielski wyprowadził zespół z Krakowa na prowadzenie.

Na drugą połowę Arka wyszła z jedną zmianą w składzie, zaczęła grać odważniej i walczyła o zdobycie wyrównującej bramki. Okazje ku temu mieli m.in. Skóra czy Trela, który próbował uderzeniem głową zaskoczyć bramkarza. Dzisiaj skuteczniejsi byli jednak zawodnicy Cracovii. W 57 min. zagrana z prawej strony piłka dotarła pod nogi Kapka, który popisał się mocnym strzałem i podwyższył rezultat na 3:1.

Mimo straty 2 goli Arkowcy nie poddali się i starali się „gonić” przeciwnika. Jeszcze jedną sytuację miał w końcówce Skóra, ale ostatecznie naszej drużynie nie udało się zdobyć choćby kontaktowej bramki.

Trener Szymon Hartman po meczu:

- Mamy już końcówkę rozgrywek. Widać było po nas, że dużo sił włożyliśmy w mecz z Escolą w środę. Tamte zwycięstwo wyszarpaliśmy, do końca był to trudny mecz. Dziś przyjechał do nas trochę lepszy zespół i to pokazał na boisku. Dziękuję jednak chłopakom za walkę. Zostały dwa mecze w tym roku i będziemy walczyć, by przynajmniej w jednym z nich, a najlepiej w obu, zgarnąć pełną pulę punktów.

Tym meczem żółto-niebiescy zakończyli pierwszą rundę sezonu w CLJ U18. W tym roku zostaną rozegrane jeszcze dwie kolejki z rundy rewanżowej. Arka zmierzy się w nich z Jagiellonią Białystok i Gwarkiem Zabrze.