18.10.2020

IV liga: Arka II z kompletem punktów! Relacja

Arka II odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie IV ligi RWS INVESTMENT GROUP. Żółto-niebiescy pokonali Gwiazdę Karsin 3:2.

IV liga RWS INVESTMENTS GROUP - 12. kolejka

Arka II Gdynia - Gwiazda Karsin 3:2 (1:1)
Bramki:
Stępień 38', Rusnak 57', Faltyński 60' k. - 11', 63'

Arka II: Molenda - Chmurzyński, Żolik, Tandecki, Tomczak (89' Kamiński) - Nowicki, Rusnak - Soboczyński (65' Parulski), Faltyński, Przyborowski (73' Janczak) - Stępień (77' Trela)

Żółte kartki:
Tandecki, Stępień - Prondziński, Karolczyk, Narloch

Spotkanie Arki II z Gwiazdą dostarczyło dużych emocji. Pierwsza bramka padła już w 11 min., gdy jeden z Arkowców niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Goście z Karsina byli na prowadzeniu do 38 min., gdy do remisu doprowadził Stępień, który po pięknym, prostopadłym podaniu Faltyńskiego wykorzystał sytuację „sam na sam” z bramkarzem.

Po zmianie stron, przy stanie 1:1, świetną paradą popisał się Molenda broniąc strzał głową zawodnika gości z 5 metrów. Był to kluczowy moment meczu. Później żółto-niebiescy wyprowadzili dwa ciosy w ciągu 180 sekund. W 57 min. prowadzenie dla Arki uzyskał Rusnak po rzucie rożnym. Z kolei w 60 min. Faltyński wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Stępniu i podwyższył wynik meczu na 3:1.

Kilka minut później goście zdobyli bramkę kontaktową. Na więcej nasz zespół już jednak nie pozwolił, utrzymał korzystny wynik i po końcowym gwizdku mógł się cieszyć z niezwykle potrzebnych 3 punktów.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Odnieśliśmy ważne zwycięstwo po trudnym meczu. Cieszę się, że dobrze zareagowaliśmy na straconą pierwszą bramkę, odrobiliśmy straty i w drugiej połowie zdobyliśmy bramki, które dały nam wygraną. Te 3 punkty były nam bardzo potrzebne i mam nadzieję, że będą początkiem dobrej serii. Teraz przed nami mecz pucharowy i derby. Damy z siebie wszystko, by wygrać oba mecze.

W przyszłym tygodniu Arka II rozegra dwa mecze wyjazdowe. W środę zmierzy się w regionalnym Pucharze Polski z Cartusią, a niedzielę 25 października zagra w małych derbach Trójmiasta z rezerwami Lechii.