30.08.2020

CLJ: Zwycięstwo juniorów młodszych!

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli nasi juniorzy młodsi, którzy pokonali CWZS Bydgoszcz. Z kolei juniorzy starsi we Wrocławiu musieli uznać wyższość lidera.

Centralna Liga Juniorów U17 -  3. kolejka

Arka Gdynia - CWZS Bydgoszcz 2:0 (1:0)

Bramki: Skrobański 38', Pniewski 81'

Arka: Łukowicz - Capar, Skrobański, Baranowski, Pniewski, Zieliński, Staniszewski (78' Jasiński), Predenkiewicz, Kościów (46' Galiński), Dustet (85' Adkonis), Luchowski (46' Bojarczuk)

W 3. kolejce CLJ U17 juniorzy młodsi Arki zdobyli komplet punktów wygrywając z CWZS Bydgoszcz 2:0. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie mecz był całkiem wyrównanym widowiskiem. Momentami przeważała Arka, a w innych fragmentach gry przewagę posiadali goście. O zwycięstwie żółto-niebieskich zadecydowały stałe fragmenty gry. W 38 min. po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym największym sprytem wykazał się Skrobański, który skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie, także po rzucie rożnym, nasi zawodnicy zdobyli drugą bramkę. Dośrodkowywał Dustet, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Pniewski i skutecznym strzałem ustalił wynik meczu na 2:0. W 89 min. goście wykonywali rzut karny, ale intencje strzelca kapitalnie wyczuł Łukowicz i obronił uderzenie z 11 metrów.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Na pewno cieszy zwycięstwo, ale pomimo tego, trzeba powiedzieć, że popełniliśmy dzisiaj zbyt dużo błędów. Na szczęście przeciwnik ich nie wykorzystał. Mamy dobry materiał do analizy i wyciągnięcia wniosków. Chłopakom należą się duże brawa, że pomimo słabszej dyspozycji w dniu dzisiejszym potrafili wygrać mecz i to się liczy.

W 4. kolejce Arka pojedzie do Szczecina na mecz z Pogonią.

Centralna Liga Juniorów U18 - 3. kolejka

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 3:0 (1:0)
Bramki:
Maruszak 28', Bartoń 62', Konstanty 71' k.

Arka: Gołoś - Lipkowski, Mirończuk, Tandecki, Czochór (65' Hebel), Bondara (72' Zamarripa), Rusnak, Szynkielewski (57' Trela), Kamiński, Parulski, Skóra (57' Babś)

Nasi juniorzy starsi nie zdobyli punktów w starciu z liderem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Śląska. W 28. min. rywale znaleźli się przed naszym polem karnym. Pierwszy strzał został zablokowany, ale piłka trafiła do Maruszaka, który precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Dwie minuty później dobrą okazję miała Arka, gdy Skóra uderzył głową w boczną siatkę. Tuż przed przerwą przed szansą stanął też Parulski, który mógł uderzać, ale szukał jeszcze dogrania i ostatecznie akcja nie przyniosła efektu.

Po zmianie stron Arka starała się odrobić straty, ale to Śląsk był bardziej "konkretny" w ofensywie. W 62 min. Bartoń otrzymał podanie z prawej strony i z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Trzecia bramka padła niecałe 10 minut później po strzale Konstantego z rzutu karnego. Podyktowany on został za zagranie ręką jednego z Arkowców.

Trener Szymon Hartman po meczu:

- W pierwszej połowie Śląsk raz uderzył celnie na naszą bramkę, ale od razu był to gol. Nie zmienia to jednak faktu, że gospodarze dominowali na boisku, a nasze akcje ofensywne były źle rozwiązywane. Ciężko było o punkty przy tak dobrej drużynie jak Śląsk.

W następnej kolejce Arka zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.