TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.07.2020

Żółto-niebiescy kończą swoją przygodę z PKO Ekstraklasą pod Wawelem

We wtorek zrobili to przed własną publicznością, ale to gdyńskie pożegnanie z ligową elitą w kraju nie wyszło najlepiej. Szansa na bardziej godne pożegnanie będzie w sobotę o godz. 17.30.

 

Żółto-niebiescy przegrali z Górnikiem Zabrze 1:2. W sobotę zagrają ostatni mecz tego sezonu w Krakowie. Na stadionie przy ul. Reymonta zmierzą się z Wisłą, która wcześniej zapewniła sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

 

Ten mecz będzie dla trenera Ireneusza Mamrota „przeglądem wojsk”, czyli sprawdzianem chęci gry w Arce w przyszłym sezonie już na zapleczu ekstraklasy. Trener swoją wizję budowy drużyny na kolejny sezon już ma. Zasygnalizował to w na pomeczowej konferencji prasowej. Chwalił za ambicję wielu zawodników. Wśród nich: Michała Kopczyńskiego, Michała Nalepę, Macieja Jankowskiego, Adama Marciniaka, Damiana Zbozienia, czy Adama Dancha.

 

Wiele wskazuje na to, że to na nich chciałby oprzeć skład Arki na przyszły sezon, ale chcieć a móc to dwie różne sprawy. Decydująca kwestią rozstrzygającą kto pozostanie na kolejny I-ligowy sezon w Gdyni będą oczywiście pieniądze. Na ile i na kogo stać będzie Arkę dziś trudno wyrokować, ale nie da się ukryć, że bez mocnych personalnych podstaw trudno będzie żółto-niebieskim wrócić do ekstraklasy.

 

Trener Mamrot zdążył już na tyle poznać zawodników, by wiedzieć z kim chce i powinien dalej pracować, a komu można podziękować. Ewentualne wątpliwości może pomóc rozwiać Ireneuszowi Mamrotowi sobotni mecz w Krakowie z „Białą Gwiazdą”. Arkowcy nie będą faworytem tego spotkania, ale często takie mecze, które nie są obciążone nadmierną presją, lepiej wychodzą właśnie takim drużynom.

 

Adam Mauks

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia