TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.10.2019

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim już 11 listopada!

Święto Niepodległości to dzień niezwykle ważny dla Polski. Gdynia również wyjątkowo włącza się w jego obchody. Tradycyjnie już 11 listopada odbędzie się ostatnie z cyklu Grand Prix Gdyni ściganie biegaczy – Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Nie zwlekaj i skorzystaj z tańszych zapisów do 28 października!Zdobądź medal oraz koszulki!
11 listopada na sportowo? W Gdyni to już tradycja. Tego dnia, nieprzerwanie od 2014 roku, mieszkańcy Gdyni i nie tylko, meldują się na skwerze Kościuszki, by hucznie i aktywnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. To dzień, w którym Grand Prix Gdyni Biegiem Niepodległości z PKO Bankiem Polskim zamyka swój cykl.

W pakietach startowych uczestnicy otrzymają koszulki: białą lub czerwoną, z których następnie utworzą na starcie największą żywą flagę w północnej Polsce. Tym razem jednak biegacze będą mogli wrócić do domu z dwoma specjalnymi t-shirtami. Firma 4F dodatkowo bowiem daje możliwość nabycia dedykowanej gdyńskiej koszulki z limitowanej serii. Zapraszamy na stoisko 4F ulokowane w biurze zawodów.

Natomiast po finiszu na Skwerze Kościuszki na uczestników czekać będą pamiątkowe medale. Tym razem będzie to okręt ORP Błyskawica. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „Biegnij, ciesz się, zwyciężaj” stawiamy na życie w ruchu, dlatego motywem przewodnim tegorocznej kolekcji medalowej będą maszyny i pojazdy obecne w życiu gdynian oraz nierozerwalnie kojarzące się z miastem z morza i marzeń.

Zapisy elektroniczne, dzięki którym można nabyć pakiety startowe w niższych cenach trwać będą do 28 października. Po tym czasie dostępne będą w Centrum Handlowym Riviera oraz biurze zawodów.

Trasa? Znana i lubiana
Na 10-kilometrową trasę, doskonale znaną z poprzednich lat, wyruszymy ze skweru Kościuszki. Następnie ulicami: Waszyngtona, Wendy i Chrzanowskiego pobiegniemy na długą prostą ciągnącą się przez ulicę Polską. Gdy zawrócimy w kierunku Śródmieścia przy pomniku Ofiar Grudnia 1970, na liczniku będzie już 3,5 km. Połowa trasy czeka nas za skrętem Jana z Kolna w ulicę Tadeusza Wendy. Tam też dotrzemy do punktu z wodą.

Biegnąc dalej w ulicę Portową, a następnie Świętojańską, dotrzemy do Urzędu Miasta. Wówczas zacznie się wyścig w kierunku Bulwaru Nadmorskiego, którym – ile sił w nogach – należy będzie przebiec w stronę skweru. Tam nastąpi spektakularny finisz każdego z uczestników.

Biało-czerwone serca
Tegorocznym biegiem rozpoczynamy drugą setkę obchodów odzyskania niepodległości. To święto, które w Gdyni czczone jest z wielką pompą. Minutę przed startem Biegu Głównego uczestnicy chóralnie odśpiewają Mazurka Dąbrowskiego, a podczas startu stworzą największą, żywą, biało-czerwoną flagę w północnej Polsce.

Start w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim stało się dla całego Pomorza tradycją porównywalną z jedzeniem rogali świętomarcińskich. To wspaniała manifestacja miłości do ojczyzny oraz sportu, pełna radości oraz uśmiechu. Cieszymy się, że mieszkańcy w aktywny sposób chcą świętować z nami tak ważne dla naszego kraju wydarzenie – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia