27.07.2019

Arka U17: sparingowe zwycięstwo z Naki Olsztyn

Po zwycięstwie nad Bałtykiem oraz Gedanią w trzecim test meczu nasi juniorzy młodsi spotkali się w Olsztynie by sparować z miejscowym Naki. Podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali 3:1!

Arka (Junior Młodszy U17) - sparing nr 3

Arka Gdynia U17 - Naki Olsztyn U17 1:3 (0:1)
Bramki:  75 -  zawodnik testowany 3’, Skóra 81’ (k), Babś 89’

Arka: Wolny (45’ Miłaszewski), zawodnik testowany (60’ Zelewski), Tandecki (55’ zawodnik testowany), Skręta (60’ zawodnik testowany), Zaryczański (60’ Matusiak), Lipiak (55’ Bondara), Skóra, Hebel, Soboczyński (55’ zawodnik tetowany), zawodnik testowany (60’ Babś), Trela (55’ Lis)

W pierwszych 45 minutach gra obydwu zespołów była dość wyrównana. Padła w niej tylko jedna bramka i miało to miejsce tuż po rozpoczęciu meczu. W 3 min. jeden z testowanych przez nasz klub zawodników zdecydował się na uderzenie z 16 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy Naki i wpadła do bramki. Po rykoszecie bramkarz nie miał szans na popisanie się skuteczną interwencją.

W drugiej połowie nasz zespół posiadał lekką przewagę, ale to gospodarze pierwsi strzelili w niej bramkę. Do wyrównania doprowadzili oni w 75 min gry. Bramka podziałała na żółto-niebieskich mobilizująco i w efekcie osiągnęli oni jeszcze większą przewagę, co dało efekt w postaci 2 bramek. W 81 min, jeden z piłkarzy Naki wybił piłkę z bramki ręką, w konsekwencji czego sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Skóra. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry składną zespołową akcję wykończył Babś pieczętując wygraną Arki.

Trener Krzysztof Janczak uznał dzisiejsze spotkanie za bardzo wartościowy sparing, dostrzega elementy, które wymagają poprawy i deklaruje ciężką pracę nad przygotowaniami do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U17.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Wygrana cieszy, ale dzisiaj w całym meczu fragmentami graliśmy zbyt chaotycznie. Brakowało precyzji w podaniach piłki i dłuższego cierpliwego utrzymania się przy piłce. Jesteśmy na etapie okresu przygotowawczego, ciężko pracujemy i widać już u chłopaków lekkie zmęczenie.