TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

25.06.2019

Podsumowanie rozgrywek IV ligi

W niedzielę 23 czerwca zespół Arki zakończył rywalizację w grupie pomorskiej IV ligi RWS Investment Group. Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego zajęli ostatecznie 6. miejsce w tabeli, o jedną pozycję wyżej niż miało to miejsce w poprzednich rozgrywkach. Zapraszamy na podsumowanie statystyczne występów naszego zespołu w sezonie 2018/2019.

 

W grupie "pomorskiej" z dorobkiem 79 punktów zwyciężył Grom Nowy Staw. W ubiegłym sezonie zespół ten zakończył rozgrywki na drugim miejscu uznając wyższość Radunii Stężyca. Doświadczenie w walce zaprocentowało w tych rozgrywkach, co dało efekt w postaci zasłużonego awansu do III ligi uzyskanego w przedostatniej kolejce. Trzy punkty mniej uzyskał Gryf Słupsk, który podobnie jak przed rokiem znalazł się pozycję niżej od Gromu, mimo iż to słupszczanie posiadali jednopunktowe prowadzenie na półmetku rozgrywek. Trzecie miejsce z dorobkiem 8 oczek mniej uzyskał GKS Przodkowo.

 

Arka II w 36 meczach zdobyła 67 punktów. Bilans spotkań wyniósł: 19 zwycięstw - 10 remisów - 7 porażek; bramki 103-54. W roli gospodarza zgromadziliśmy 41 pkt. (12-5-1, bramki 60-17), a na wyjazdach dołożyliśmy kolejne 26 pkt. (7-5-6, bramki 43-37). 

  
Statystyki naszej drużyny:
 

 • W całych rozgrywkach Arka II zdobyła 103 bramki. To drugi wynik w lidze zaraz po Gromie, który uzyskał o 3 trafienia więcej. Daje średnią 2,86 bramki na mecz, co w porównaniu do ubiegłego sezonu daje średni progres o ponad 1 bramkę!

 • Najwięcej goli zdobyliśmy w ostatnim kwadransie gry (26), dobrą skuteczność prezentowaliśmy w zwłaszcza w drugiej połowie (19 trafień w pierwszym kwadransie i 18 w drugim). Ogółem w drugiej części gry zdobyliśmy 61% bramek. Najsłabiej pod tym kątem prezentowały się minuty 16-30 i 31-45 (kolejno 11 i 12 goli), 

 • Arka straciła 54 bramki, co daje jej 6. pozycję w ligowej stawce pod tym względem. To o jedną bramkę mniej niż w ubiegłym roku, przy 2 rozegranych spotkaniach więcej, 

 • Najwięcej bramek traciliśmy w końcowych kwadransach zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy (11). Niewiele mniej traciliśmy również w dwóch kwadransach drugiej części gry, gdy nasz bramkarz wyciągać musiał z siatki po 10 trafień. 57% goli traciliśmy właśnie w decydujących trzech kwadransach.
 

Minuty strzelonych bramek:

 

 

Minuty

Liczba bramek
  1-15 min17
16-30 min11
31-45 min12
46-60 min19
61-75 min18
76-90 min26

 


Minuty straconych bramek:
 
Minuty

Liczba
bramek


  1-15 min5
16-30 min7
31-45 min11
46-60 min10
61-75 min10
76-90 min11
 
 
 
Tradycyjnie występy Arki II wiązały się ze sporą rotacją w składzie. IV liga stanowiła miejsce do sprawdzenia młodych zawodników, którzy dopiero wchodzą w dorosłą piłkę. W 36 meczach wystąpiło aż 75 pilkarzy, w tym także młodzież z rocznika 2002.
 
Statystyki indywidualne:
 
 • Najwięcej minut w lidze rozegrał Norbert Hołtyn. Ten zawodnik wystąpił w 29 spotkaniach, w których spędził na murawie 2415 minuty,
 • W sumie 11 zawodników rozegrało w tym sezonie więcej niż 1000 minut, a 3 przekroczyło barierę 2000 minut.

Najwięcej minut na boisku:
 
 • Norbert Hołtyn - 2415 min./29 mecze,
 • Dawid Markiewicz - 2087 min./28 mecze,
 • Fabian Lengiewicz - 2032 min./26 mecze,
 • Robert Sulewski - 1695 min./20 meczów,
 • Jakub Pek - 1653 min./23 mecze.

 

Dorobkiem strzeleckim podzieliło się 31 naszych zawodników. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu był zdobywca 29 bramek, wspomniany już Norbert Hołtyn. 10 trafień zanotował Mateusz Gułajski, Marcus da Silva.

 
Klasyfikacja strzelców:

29 - Norbert Hołtyn,

10 - Mateusz Gułajski, 

8 - Marcus da Silva,
7 - Robert Sulewski,

4 - Karol Danielak, Paweł Matejek

3 - Paweł Lewiński, Fabian Urbański, Maksymilian Banaszewski
2 - Michał Bednarski, Mateusz Stępień, Jakub Poręba, Jakub Wilczyński, Dawid Szałecki, Kornel Przyborowski, Maciej Jankowski, Michał Żebrakowski,

1 - Dawid Markiewicz, Daniel Matys, Dawid Sołdecki, Mateusz Kasprowicz, Jakub Rumiński, Oskar Bohm, Damian Lisiecki, Rafał Kamiński, Agustín Barán, Nabil Aankour, Paweł Cyrak, Patryk Rudowski, Rafał Siemaszko, Dominik Rusnak.

 

W przypadku asyst najczęściej - 11 razy - drogę do bramki kolegom otwierał Robert Sulewski. Osiem ostatnich podań zanotował Norbert Hołtyn, a 6 miał Mateusz Gułajski. 

 

Klasyfikacja asyst:  

 

11 - Robert Sulewski,

8 - Norbert Hołtyn,

6 - Mateusz Gułajski,

5 - Marcus da Silva,

4 - Karol Danielak,

3 - Dawid Markiewicz,

2 - Jakub Wilczyński, Dawid Sołdecki, Paweł Matejek, Jakub Poręba, Rafał Siemaszko, Jakub Pek, Michael Olczyk, Rafał Jahn,

1 - Oskar Bohm, Kacper Wiśniewski, Tadeusz Socha, Julian Goyke, Mateusz Zbiranek, Paweł Lewiński, Michał Bednarski, Dawid Szałecki, Adrian Klimczak, Dominik Gniadecki, Nikodem Parulski, Miłosz Janczak, Goran Cvijanović.

 

Klasyfikacja otrzymanych żółtych kartek:
 
Nasi zawodnicy otrzymali w całym sezonie 44 żółte kartki, co daje średnią nieco powyżej 1,22 upomnienia na spotkanie. 4 razy musieli opuszczać boisko przed czasem po czerwonej kartce.
 
6 - Daniel Matys,
5 - Fabian Lengiewicz,
3 - Oskar Bohm,
2 - Robert Sulewski, Mateusz Gułajski, Dawid Markiewicz, Kacper Wiśniewski, Andrij Bogdanov, Damian Wojda, Daniel Chmielnicki, 
1 -  Karol Danielak, Jakub Wilczyński, Dawid Sołdecki, Fabian Urbański, Tadeusz Socha, Julian Goyke, Mateusz Zbiranek, Christian Maghoma, Mateusz Kasprowicz, Agustín Barán, Paweł Cyrak, Patryk Rudowski, Dawid Blok, Bartosz Czyżewski, Dawid Tomczak, Kasper Własny.
 
Klasyfikacja otrzymanych czerwonych kartek:
 
1 - Robert Sulewski, Fabian Lengiewicz, Christian Maghoma, Andrij Bogdanov.
 
W minionym sezonie Arka II występowała też w regionalnym Pucharze Polski, gdzie dotarła do 5. rundy. W tych rozgrywkach odniosła 2 zwycięstwa i musiała pożegnać się z rywalizacją po porażce w trzecim spotkaniu z Zenitem Łęczyce. W Pucharze,zdobyliśmy 9 bramek, autorami 2 trafień byli Mateusz Gułajski Daniel Matys, do siatki jednokrotnie trafiali Dawid Blok, Mateusz Cyrak, Dawid Markiewicz i Paweł Matejek. W tych rozgrywkach komplet 270 minut na boisku spędzili Mateusz Gułajski, Mateusz Kasprowicz Daniel Matys.

Trener Robert Wilczyński podsumował sezon w 4 lidze. Jako koordynator pionu młodzieżowego podkreślał także fakt występowania zawodników również na froncie CLJ. 

 
- Za nami bardzo długi i intensywny sezon, w którym w IV lidze rywalizowało 19 zespołów, a rozgrywki trwały od pierwszego weekendu sierpnia 2018 do 23 czerwca 2019. Do tego należy pamiętać, że nasi zawodnicy uczestniczyli również w Centralnej Ligi Juniorów. Co tydzień dobieraliśmy kadrę w taki sposób, by móc skutecznie walczyć na obu tych frontach.

W całym sezonie w czwartoligowych rozgrywkach zaprezentowało się ponad 70 zawodników. Wspierali nas zarówno zawodnicy z pierwszego zespołu, jak i w końcówce, młodzież z rocznika 2002, czyli nasi juniorzy młodsi. Jednym z naszym celów jest właśnie wprowadzanie do seniorskiej piłki młodych zawodników i cieszymy się, że nasi 16-17 latkowie mogli spróbować swoich sił na tym poziomie rozgrywek. Teraz część zawodników, która skończyła wiek juniora, uda się na wypożyczenia do II czy III ligi. Będzie to dla nich ważny sprawdzian i trzymamy kciuki, by zdali go jak
najlepiej.

Oczywiście wsparcie doświadczonych zawodników z bogatym doświadczeniem pomagało nam w rozgrywkach. Jako wzór mogę postawić Marcusa da Silvę, Roberta Sulewskiego czy Karola Danielaka, którzy grali z nami na początku rundy wiosennej i zawsze dawali z siebie 100%. Dawali oni doskonały przykład dla młodzieży. Do dobrych wyników przyłożyło się wielu zawodników, którzy pokazywali jakość i przykładali się sumienną pracą do treningów.

Dobre wyniki udawało nam się osiągać również gdy graliśmy głównie młodymi zawodnikami. Na uwagę zasługuję wyniki, takie jak: 5:3 z Gryfem Słupsk na wyjeździe czy 4:1 z GKS-em Luzino. W każdym meczu walczyliśmy o zwycięstwo, staraliśmy się grać w swoim stylu, operowaliśmy piłką i prowadziliśmy grę. Cieszę się, że w tak wielu spotkaniach wychodziło nam to dobrze, chociaż przy dużej rotacji w składzie o wypracowanie automatyzmów w grze nie było łatwo.

Reasumując, sezon uważam za udany. Zdobyliśmy 67 punktów co pozwoliło na zajęcia 6 miejsca. Po jesieni zajmowaliśmy miejsce siódme i mówiłem wtedy, że mamy potencjał, by wiosną poprawić tę lokatę. Cel udało się zrealizować i skończyliśmy o jedną pozycję wyżej. 

Cieszy fakt, że byliśmy jednym z najskuteczniejszych zespołów, jednym z dwóch, które przekroczyły granicę 100 bramek. Mówiąc o golach nie można nie wspomnieć Norberta Hołtyna, którego 29 trafień wydatnie przyczyniło się do tego wyniku. Warto również podkreślić, że od listopada do końcówki maja
mieliśmy serię 16 meczów bez porażki. Ogółem, od 17 kolejki do końca sezonu przegraliśmy w lidze zaledwie dwa razy. To cieszy szczególnie, bowiem na boisko zawsze wychodzi się po to, by osiągać dobre wyniki.

Cieszymy się z faktu, że młodzi zawodnicy dostawali również szansę gry w pierwszym zespole. W tym sezonie zadebiutowali Mateusz Młyński i Mateusz Stępień, kilku kolejnych np. miało okazję trenować z "jedynką".

Dziękuje wszystkim zawodnikom i trenerom z pionu młodzieżowego za pracę wykonaną przez cały sezon. Możemy być dumni, gdyż udało nam się zrealizować wszystkie postawione przed sobą cele. W IV lidze osiągnęliśmy dobry rezultat, zachowaliśmy też miejsca w CLJ U18, U17 i U15. Przed nami nowy sezon, nowe wyzwania, cały czas będziemy pracować nad rozwojem młodych zawodników, by w przyszłości mogli stanowić o sile ekstraklasowej Arki.
 
MU

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BANEREK_SZKOLENIE_66e3c54e0d572eeb43362683b64c0ba1.jpg

 

Karnety na sezon 2019/20 od 1 lipca!

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ekran_2019_800x450_karnety_(004)_346c4292c14528456a0ce9b12094d259.jpg 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia