TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

29.06.2019

Arka w Centralnej Lidze Juniorów U17

Wiosną 2019 roku nasi juniorzy młodsi po raz trzeci rywalizowali w Centralnej Lidze Juniorów w kategorii U17. Arkowcy, podobnie jak jesienią, zakończyli rywalizację na 5. miejscu.

 

W grupie B tych rozgrywek rywalizowało osiem zespołów z czterech województw: wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. W meczach występowali zawodnicy z rocznika 2002 i młodsi.

 

Wiosną ubiegłego roku udało się zająć ostatnie miejsce na podium. Tym razem podopieczni Krzysztofa Janczaka muszą zadowolić się 5. lokatą. Stawka była bardzo wyrównania, żółto-niebiescy do wicelidera stracili tylko 3 punkty. Rywalizację w grupie B CLJ U17 wygrał Lech Poznań. "Kolejorz" wygrał następnie w półfinale z Koroną Kielce i doszedł do ogólnopolskiego finału. Przegrał w nim z Legią Warszawa, która zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej do lat 17.

- w 14 meczach Arka zdobyła 22 pkt., notując 7 zwycięstw, 1 remis i 8 porażek. Bilans bramkowy wyniósł 27-25,
- 27 zdobytych bramek daje średnią 1,93 gola na mecz,
- wiosną Arka lepiej punktowała w meczach rozegranych w roli gości. Zdobyła w nich 12 pkt. (bilans 4-0-3, bramki 11-1-),
- w meczach domowych dołożyła 10 pkt. (3-1-3, bramki 16-15),
- żółto-niebiescy komplet zwycięstw odnieśli w starciach z Gryfem Słupsk, Błękitnymi Wronki i AP Reissa,
- najwyższe zwycięstwo Arka odniosła w meczu z Gryfem Słupsk - 7:0 w 9. kolejce.,
- żółto-niebiescy mieli dwie serie, w których zwyciężyli po 3 razy z rzędu - kolejki 2-4 i 9-11.
- najskuteczniejszym strzelcem Arki był Kacper Magdziński - autor 9 goli,

- najskuteczniejszymi sposobami zdobywania bramek przez Arkę były akcje zespołowe w ataku pozycyjnym lub szybkim 22 goli, stałe fragmenty gry 5 (3 rzuty rożne, 1 rzuty wolne, 1 rzut karny),

- Arka najczęściej traciła bramki po akcjach przeciwnika (20), 3 gole straciliśmy po rzutach rożnych, 2 po rzutach karnych i ani jednego po rzutach wolnych. 

 

Biorąc pod uwagę czas spędzony na boisku liderem jest Kacper Tomczak, który nie opuścił murawy w żadnym z rozegranych spotkań. Trzem zawodnikom udało się przekroczyć granicę 1000 minut na boisku, zaś 4 z nich udało się zagrać we wszystkich 14 meczach. 

 

Najwięcej minut na boisku:

 

  • Kacper Tomczak - 1260 min./14 meczów,
  • Radosław Nowicki - 1140 min./14 meczów,
  • Kacper Stec - 1109 min./13 meczów,
  • Kornel Przyborowski - 961 min./14 meczów,
  • Kacper Magdziński - 946 min./11 meczów,

Arkowcy we wiosennych rozgrywkach zdobyli 27 bramek. Najlepszym snajperem w naszym zespole był Kacper Magdziński, który w 14 meczach zanotował 9 trafień. Tylko jednego gola zabrakło mu, by sięgnąć po tytuł króla strzelców naszej grupy CLJ U17. Ostatecznie został nim Damian Kołtański z Lecha Poznań (10 bramek).

 

Klasyfikacja strzelców:

9 - Kacper Magdziński, 
5 - Bartosz Kamiński, 
3 - Maciej Zwoliński, 
2 - Kacper Książkiewicz, 
1 - Dawid Chmurzyński, Oliwier Dobek, Jakub Jaskulski, Igor Lubowicz, Nikodem Parulski, Kornel Przyborowski, Kasper Własny

 

W przypadku statystyk ostatniego podania liderem jest Kornel Przyborowski, autor 5 asyst. O dwie asysty mniej zanotował Oliwier Dobek. 

 

Klasyfikacja asyst:

5 - Kornel Przyborowski,  
3 - Oliwier Dobek, 
2 - Kacper Magdziński, Bartosz Kamiński, Dawid Chmurzyński, Radosław Nowicki, Kacper Tomczak

1 - Maciej Zwoliński, Kacper Książkiewicz, Igor Lubowicz, Nikodem Parulski, Jakub Życzyński, Mateusz Pestka

 

Trener Krzysztof Janczak podsumował sezon:

  

 

- Zakończyliśmy kolejny sezon rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów. Na przestrzeni całych rozgrywek - części jesiennej i wiosennej - mierzyliśmy się z najlepszymi drużynami z czterech województw. To ważne, że młodzi zawodnicy z rocznika 2002 mogli weryfikować swoją formę na tle dobrych rywali. Ostatecznie zajęliśmy 5. miejsce w tabeli i w kolejnym sezonie Arka nadal będzie grała w CLJ U17. Dzięki temu kolejni młodzi zawodnicy będą mogli dalej się rozwijać. To bardzo ważne dla nich, bo wiadomo, że w CLJ jest dużo wyższy poziom niż w rozgrywkach wojewódzkich.

5. miejsce w tabeli przyjmuję z umiarkowanym, ale jednak zadowoleniem. Taki sam wynik uzyskaliśmy w jesiennej części sezonu. Stawka była na wiosnę bardzo wyrównana, do drugiego miejsca zabrakło nam tylko 3 pkt. Szkoda chociażby remisu z Wartą, gdzie straciliśmy gola w końcówce. Z drugiej strony, mogliśmy się pochwalić dwoma seriami, w których wygraliśmy trzykrotnie z rzędu. Po jesieni zwracałem uwagę, że znacznie odbiegaliśmy od czołówki pod względem strzelonych bramek. Teraz już te różnice były mniejsze. Cieszę się, że praca, jaką wykonaliśmy na treningach, przyniosła efekty i byliśmy skuteczniejsi pod bramką rywali.

Dziękuję drużynie i sztabowi za pracę przez cały sezon. Jestem zadowolony zaangażowania zawodników podczas treningów. W nowym sezonie chłopaki z rocznika 2002 będą stanowić trzon drużyny w CLJ U18 i będzie to dla nich weryfikacja umiejętności na arenie ogólnopolskiej. W CLJ U17 kadrę będą zaś tworzyć przede wszystkim zawodnicy z rocznika 2003. Będziemy pracować, by podnosili oni swoje umiejętności i w przyszłości Arka miała z nich pociechę. 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BANEREK_SZKOLENIE_66e3c54e0d572eeb43362683b64c0ba1.jpg 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia