02.12.2018

Grali wypożyczeni

W kończący się weekend ostatnie kolejki ligowe w tym roku rozegrały drużyny z 1. i 2. ligi. Na boiskach zaprezentowało się 7 zawodników wypożyczonych z Arki.

Fortuna 1 liga

Na zapleczu Ekstraklasy w barwach Chrobrego Głogów zagrali Oskar Repka i Szymon Nowicki. Nie zaliczą oni jednak swojego występu do udanych, gdyż Chrobry przegrał u siebie z Wigrami Suwałki 0:2. Repka rozegrał pełne 90 minut, a Nowicki 45 minut i został zmieniony w przerwie.

Szymon Nowicki

Oskar Repka

Punktów nie udało się zdobyć także Maksymilianowi Heblowi. 21-letni pomocnik pojawił się na boisku w 71 min. meczu Bytovii Bytów ze Stalą Mielec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla drużyny z Podkarpacia.

W tej kolejce nie zagrali: Jakub Bach (Chrobry) i Mateusz Węsierski (Garbarnia).

Po 21. rozegranych meczach zespoły mające w składzie zawodników wypożyczonych z Arki plasują się na następujących miejscach w tabeli.

Bytovia Bytów - 10. miejsce,
Chrobry Głogów - 13. miejsce,
Garbarnia Kraków - 18. miejsce.

2 liga

W drugiej lidze zaprezentowało się czterech graczy żółto-niebieskich. W dobrych nastrojach zakończył ligową jesień Gryf Wejherowo, który wygrał na wyjeździe z wyżej notowaną Elaną Toruń 2:0. Udział w tym zwycięstwie mieli Oskar Sikorski i Oskar Ryk, którzy znaleźli się w pierwszym składzie Gryfa. Pierwszy z nich grał do 86 minuty, a drugi do 83 minuty. Trener zwycięskiej drużyny nie zdecydował się skorzystać z usług bramkarza Szymona Więckowicza.

Znalezione obrazy dla zapytania Oskar Sikorski arka gdynia
Oskar Sikorski

Oskar Ryk

Oskar Ryk

Z kolei w niedzielę naprzeciw siebie stanęły drużyny Jakuba Wawszczyka i Mikołaja Gabora. Radomiak Radom pokonał Olimpię Grudziądz 4:2. Wawszczyk rozegrał w zwycięskiej ekipie cały mecz, a Gabor w barwach Olimpii pojawił się na boisku w 79 min. spotkania. Pierwszy z nich pojawił się w notesie sędziego z powodu żółtej kartki.

Mikołaj Gabor

Jakub Wawszczyk z umową na 3 lata.

Jakub Wawszczyk

W 2. lidze jako ostatni w tym roku okazję do występu będzie miał Bartosz Nowicki z Olimpii Elbląg. Mecz jego zespołu z Siarką Tarnobrzeg zostanie rozegrany 5 grudnia. Pozostałe zespoły wrócą do rywalizacji w marcu.

Obecnie zespoły mające w składzie zawodników wypożyczonych z Arki zajmują następujące pozycje w ligowej stawce:

Radomiak Radom - 1. miejsce (z przewagą 2 pkt. nad Widzewem Łódź, który ma jednak jeden mecz rozegrany mniej,