TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

23.01.2018

Antalya. Dzień między sparingami.

Po dwóch dniach deszczowych do Antalyi wróciło słońce. Korzystna pogoda sprzyjała naszej ekipie, aby dzień graniczący między dwoma sparingami przepracować z nieco mniejszymi obciążeniami.

 

 

Jak zwykle prosto ze śniadania gdynianie zebrali się w salce hotelowej na odprawie. Jej tematem była analiza wczorajszego meczu z FC Botosani. Pewna wygrana z Rumunami cieszy, ale my mamy pewność, że trener Ojrzyński znalazł kilka rzeczy, które wskazał swoim podopiecznym do poprawy.

 

 

Jeszcze przed południem Arkowcy zebrali się w siłowni, gdzie jak zwykle na kilku stacjach realizowali przygotowany wcześniej plan ćwiczeń. W tych zajęciach uczestniczyli wszyscy zawodnicy z pola oraz Krzysztof Pilarz, któremu zaordynowano nieco inny plan treningowy od reszty bramkarzy ze względu na niegroźny uraz. Podopieczni Jarosława Krupskiego w tym samym czasie udali się już na boisko.

 

  

Po 30 minutach do golkiperów dołączyli pozostali zawodnicy. Zarządzono im krótki rozruch, po czym pozostali podzieleni na cztery grupy. Ćwiczono uderzenia głową na bramkę, dwie grupy pracowały z gumami, a czwarta biegała sprinty.

 

 

Po zakończeniu treningu wszyscy zeszli na plażę, gdzie nie pierwszy już raz zażyli kąpieli w morzu. Dodatkową atrakcją były wysokie fale, które tego dnia omywały tureckie wybrzeże.

 

 

Po powrocie do hotelu spotkaliśmy prezesa Wojciecha Pertkiewicza, który również przebywa w Turcji. Wczoraj obserwował poczynania Arki w meczu sparingowym, a dziś miał okazję, aby z kilkoma zawodnikami porozmawiać w cztery oczy.

 

  

Po południu nie było taryfy ulgowej i gdynianie znów zaliczyli jednostkę treningową, ale tym razem na terenie kompleksu treningowego.

 

 

My zwróciliśmy uwagę na Grześka Piesio, który na ten trening, jak widać na powyższym zdjęciu, wyszedł nieco odmieniony... 

 

 

Po kilku ćwiczeniach z piłkami trenerzy zarządzili lubianą zawsze przez piłkarzy „grę w dziadka”, a później przyszła kolej na trening taktyczny. W tym fragmencie trener Ojrzyński osobiście tłumaczył, jak mają reagować poszczególni zawodnicy i wskazywał, gdzie czasami przytrafiają się błędy.

 

 

W dalszej części popołudniowych zajęć było jeszcze ćwiczenie z finalizacją akcji oskrzydlających oraz poprowadzony przez trenera Witta trening dla obrońców.

 

 

Jutro o godz. 15-ej tutejszego czasu (13-ej polskiego) Arka rozegra drugi sparing podczas zgrupowania w Turcji. W tym celu udamy się do Side, gdzie naszym rywalem będzie Worskla Połtawa, aktualnie 3. zespół ukraińskiej Premier Lihi. 

 

Arkadiusz Skubek

fot. pucha, skubi 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia