04.08.2017

Arka odpada po walce.

Arka przegrała 1-2 (0-0) z duńskim Midtjylland w III rundzie eliminacji i odpadła z Ligi Europy. Gdynianie w pierwszym spotkaniu wygrali 3-2 (2-2).

Gospodarze już w 11. minucie mogli objąć prowadzenie. Rilwan Hassan uciekł Dawidowi Sołdeckiemu i mając przed sobą tylko P?velsa Šteinborsa, trafił w słupek niemal spod linii końcowej boiska. Po drugiej stronie murawy Marcus Vinícius dośrodkował z rzutu rożnego, jeden z graczy Midtjylland zbyt lekko wybił piłkę, a Grzegorz Piesio kopnął niecelnie bez przyjęcia. Kolejna wrzutka Brazylijczyka ze stałego fragmentu gry zakończyła się mocnym uderzeniem Michała Marcjanika z piętnastu metrów z trudem obronionym przez Jespera Hansena.

W 37. minucie Jonas Borring zgrał futbolówkę głową do Paula Onuachu, który nie zdołał jej sięgnąć tuż przed bramką. W odpowiedzi Sołdecki zdecydował się na strzał z 25 metrów, a piłka poleciała tuż nad poprzeczką. Pierwszą połowę zakończyło niecelne uderzenie z woleja Gustava Wikheima.

Tuż po zmianie stron Marcus Vinícius dośrodkował z rzutu wolnego, a będący na spalonym Tadeusz Socha z najbliższej odległości nie potrafił skierować piłki do siatki. W 54. minucie Hassan kopnął z dystansu obok słupka. Niedługo potem po kolejnej wrzutce Marcusa Viníciusa Sołdecki fatalnie spudłował z kilku metrów.

Ta sama dwójka przyczyniła się do zdobycia gola już w kolejnej akcji. Brazylijczyk zagrał piłkę z kornera wprost na głowę Sołdeckiego, który przelobował Hansena. Duńczycy próbowali odpowiedzieć strzałami Alexandra Sørlotha i Hassana, ale obu graczom zabrakło precyzji. Po drugiej stronie boiska Piesio uderzył z narożnika szesnastki, futbolówka odbiła się jeszcze od Rasmusa Nissena, ale czujność między słupkami zachował Hansen.

W 77. minucie zespół Midtjylland zdołał wyrównać. Po dalekim wyrzucie z autu Kiana Hansena niefortunnie do własnej bramki główkował Socha. Kolejna próba gospodarzy zakończyła się strzałem Hassana nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry Alexander Sørloth zaskoczył obronę Arki i zdobył gola z kilku metrów po podaniu głową od Wikheima. Duńczyka w tej sytuacji nie upilnował Marcin Warcholak.

3 sierpnia 2017, 20:30 - Herning (MCH Arena)

FC Midtjylland 2-1 Arka Gdynia

Tadeusz Socha 77 (s), Alexander Sørloth 90 - Dawid Sołdecki 59

Midtjylland: 1. Jesper Hansen - 43. Rasmus Nissen, 2. Kian Hansen, 4. Zsolt Korcsmár, 5. Marc Dal Hende (69, 70. Filip Novák) - 88. Gustav Wikheim, 3. Tim Sparv (75, 15. Bożidar Krajew), 7. Jakob Poulsen, 36. Rilwan Hassan, 11. Jonas Borring (57, 19. Alexander Sørloth) - 33. Paul Onuachu.

Arka: 1. P?vels Šteinbors - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak - 8. Marcus Vinícius (75, 16. Álvaro Rey), 21. Yannick Kakoko, 4. Dawid Sołdecki, 17. Adam Marciniak, 13. Grzegorz Piesio - 24. Patryk Kun (56, 11. Rafał Siemaszko).

żółte kartki: Hassan - Socha, Marcus Vinícius, Sobieraj, Marciniak.

sędziował: Eitan Shemeulevitch (Izrael).

widzów: 8138.