08.04.2017

Pogoń - Arka 5:1. Trwa bardzo zła seria.

Arka przegrała czwarty mecz z rzędu w lidze. Tym razem poległa 5:1 w Szczecinie i obsuwa się coraz niżej w tabeli Lotto Ekstraklasy.

28. kolejka Lotto Ekstraklasy

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 5:1 (1:1)
Bramki: Frączczak 2', 53', Delev 60', Rapa 64', Marcjanik 90+1'(s) - Trytko 3'

Pogoń: Słowik - Niepsuj, Rapa, Fojut, Nunes (83' Matynia) - Matras, Drygas (46' Dawid Kort) - Delev Listkowski, Gyurcso (88' Kitano) - Frączczak.

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Formella (64' Zarandia), Marciniak (64' Barisić), Hofbauer, Bożok (88' Stolc) - Szwoch - Trytko.

Żółte kartki: Listkowski, Drygas - Hofbauer, Szwoch.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

0 min - po meczu z Wigrami trener Niciński zapowiadał zmiany i takie są, choć niektóre wymuszone zmianami. Niestety Arka będzie sobie musiała dziś radzić bez dwóch swoich najskuteczniejszych zawodników - Rafała Siemaszki i Marcusa da Silvy, których urazy okazały się zbyt poważne, aby dziś mogli trafić do meczowej osiemnastki. Zastąpią ich odpowiednio: Przemek Trytko i Darek Formella.

0 min - z kolei w zespole Pogoni brakuje Rafała Murawskiego, kluczowej postaci w środku pola szczecinian. A związków Murawskiego z Gdynią i Arką nie trzeba nikomu przypominać...

0 min - aby móc zagrać w następnej kolejce w derbowym pojedynku z Lechią, żółtych kartek muszą się wystrzegać Warcholak, Szwoch i Socha.

0 min - w Szczecinie grozi burzą. Niebo zasnute jest gęstymi, ciemnymi chmurami i co chwilę grzmi.

0 min - we wtorek Arka grała z Wigrami, a w środę Pogoń podejmowała w drugim półfinale Lecha. Przegrała, ale zdaniem wielu obserwatorów rozegrała jedno z najlepszych spotkań w tym roku.

0 min - Yannick Sambea rozpocznie ten mecz na ławce rezerwowych. W środku pola zagra natomiast Adam Marciniak. Pamiętamy jego dobre występy na tej pozycji z Warszawy i z Poznania. Oby dziś Adam znów zanotował udany mecz.

0 min - drużyny wychodzą na boisko. Arka na żółto-niebiesko, Pogoń na granatowo-bordowo.

0 min - przywitali się szkoleniowcy obu drużyn, Niciński i Moskal. Niegdyś koledzy z boiska, dziś po przeciwnych stronach barykady.

1 min - mecz rozpoczęli gospodarze.

2 min - niestety już Pogoń objęła prowadzenie. Idealne dośrodkowanie Deleva, a osamotniony w środku pola karnego Frączczak bez kłopotu pokonuje Jałochę!

3 min - i mamy remis! Ależ odpowiedź Arki! Kapitalne dośrodkowanie z lewej strony Warcholaka doskonale wykorzystał Trytko, idealnie uderzając głową z 7 metrów!

4 min - i znów zamieszanie w polu karnym Pogoni, tym razem Słowik złapał piłkę.

11 min - indywidualna akcja na lewej stronie Gyurcso, zejście do środka i strzał na bramkę! Niecelny, ale był rykoszet i będzie korner dla Pogoni.

12 min - dobrze wybronili się żółto-niebiescy. Wybili piłkę ze swojej szesnastki, a gdy ta po chwili wróciła pod naszą bramkę, spokojnie wyłapał ją Konrad Jałocha.

13 min - po faulu na Szwochu pod linią boczną, Arka będzie miała rzut wolny.

13 min - to mógł być gol dla Arki! Dobra centra z wolnego od Hofbauera, piłka trafia pod nogi Formelli, który uderzył mocno w światło bramki! Niestety z interwencją zdążył Rapa i odbił to na rzut rożny!

14 min - niestety korner nie przyniósł okazji do strzału na bramkę Pogoni.

17 min - dobre zachowanie Sobieraja w obronie. W ostatniej chwili odciął Frączczaka od prostopadłego podania z głębi pola.

17 min - Jałocha musiał interweniować przy strzale z dystansu Frączczaka! To nie był mocny strzał, ale piłka zmierzała precyzyjnie przy słupku do naszej bramki. Brawo Konrad!

19 min - ależ pocisk z piętnastu metrów posłał Szwoch! Szkoda, że tuż ponad poprzeczką! Warto zaznaczyć, że akcja zainicjowana była dalekim wyrzutem z autu Warcholaka.

21 min - świetny powrót Hofbauera, który czysto odebrał piłkę Listkowskiemu, gdy ten wyprowadzał szybki atak gospodarzy.

23 min - bardzo ładnie wyprowadzili akcję Arkowcy od własnej bramki, aż do pola karnego gospodarzy, kilkakrotnie wymieniając dokładne podania. Wszystko skończyło się na rzucie rożnym dla zespołu Nicińskiego.

24 min - dobrze dorzucona piłka z narożnika boiska, na odpowiedniej wysokości, ale radzą sobie zawodnicy Pogoni.

25 min - żółta kartka dla Listkowskiego za faul na Hofbauerze.

27 min - doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Formella! Kapitalne podanie piętą od Trytki wyprowadziło Formellę na pozycję na 16 metrze, gdzie nie było żadnego z obrońców Pogoni. Niestety nie wyszedł strzał Darkowi!

30 min - teraz Portowcy bardzo bliscy objęcia prowadzenia! Listkowski wszedł w pole karne, przejmując piłkę z lewej strony zagraną przez Frączczaka i jego lekki strzał minął Jałochę! Na szczęście gonił piłkę Sobieraj i w ostatniej chwili wybił ją poza boisko! Niewiele brakowało, by przy tej interwencji "Sobi" wpakował ją do własnej siatki, ale ostatecznie to była doskonała interwencja!

33 min - najpierw Trytko, a chwilę później Sobieraj długo podnosili się z boiska. Na szczęście obaj są zdolni do kontynuowania gry.

34 min - Listkowski dobrze zacentrował z prawej strony naszego pola karnego, tam piłkę zaatakował Frączczak, ale był również Marcjanik, który skutecznie powstrzymał zawodnika gospodarzy.

36 min - niezła akcja Arki pod polem karnym gospodarzy. Dośrodkowanie Hofbauera wybijają obrońcy na rzut rożny.

37 min - niestety rzut rożny znów bez efektu.

38 min - strzał z dystansu Szwocha mija światło bramki Słowika. Mimo wszystko to była niezła próba naszego pomocnika.

41 min - ależ świetną indywidualną akcją popisał się Delev! Niczym Alberto Tomba na dużej prędkości od środka boiska mijał Arkowców, aż wpadł z piłką w pole karne, a tam jego strzał udało się zablokować!

42 min - żółta kartka dla Drygasa za faul taktyczny na Szwochu.

44 min - próba z dystansu Marciniaka. Strzał z ponad 30 metrów mija bramkę Słowika w niedużej odległości.

44 min - szybka i groźna odpowiedź Portowców. Gyurcso zagrał z lewej strony wzdłuż naszej bramki, ale piłkę odbija Jałocha! Na szczęście pierwszy dopadł ją jeden z Arkowców i zagrożenie oddalone.

45+2 min - ostatnia akcja meczu. Będzie dośrodkowanie z rzutu wolnego Deleva.

45+2 min - piłkę zacentrowaną przez reprezentanta Bułgarii dobrze wybija głową Marciniak.

PRZERWA - zasłużony remis po 45 minutach, choć z pewnością ze wskazaniem na nasz zespół. Arka rozgrywa na razie w Szczecinie niezły mecz, na pewno jeden z lepszych w ostatnim czasie. Wszystko zaczęło się bardzo źle, bo straconym golem już po 74 sekundach, ale już po chwili zdołaliśmy wyrównać. Potem nasz zespół kilkukrotnie próbował skonstruować coś groźnego pod bramką Słowika, ale nie dopisała skuteczność. Podobnie było z Pogonią, która dwukrotnie mogła objąć prowadzenie. W tym meczu może się zdarzyć wszystko.

46 min - jedna zmiana w zespole Pogoni. Kort za Drygasa.

47 min - to mógł być znów piorunujący początek Pogoni! Listkowski przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i zagrał w pole karne do nieobstawionego Gyurcso. Węgier uderzył, ale Jałocha wyszedł z bramki i fenomenalnie odbił ten strzał! To była "setka" Pogoni!

48 min - kolejna udana interwencja bramkarza Arki. Tym razem Jałocha wypiąstkował dośrodkowanie Deleva.

49 min - próba dośrodkowania Warcholaka zablokowana przez obrońców Pogoni. A za ich plecami czaili się już Trytko i Szwoch.

52 min - żółta kartka Hofbauera za faul w środku pola.

53 min - niestety Pogoń obejmuje prowadzenie! Listkowski zacentrował na piąty metr spod linii końcowej, nie przeciął tego zagrania Marcjanik, a Frączczak wyprzedził Sobieraja i głową pokonał Jałochę!

58 min - sprytny, techniczny strzał Gyurcso trafia w naszego obrońcę.

60 min - i już 3:1 dla Pogoni. Znów akcja na lewym skrzydle, centra Nunesa wzdłuż naszej bramki, a akcję z prawej strony skutecznym strzałem zamknął Delev.

63 min - Marcjanik tym razem zablokował podanie z lewego skrzydła. Podawał Gyurcso.

63 min - Cornel Rapa podwyższa na 4:1 dla Pogoni! Dla odmiany tym razem dośrodkowanie Deleva z prawej strony naszego pola karnego, a Rumun bez krycia na 6 metrze strzałem głową zdobywa bramkę.

64 min - dwie zmiany w Arce. Wchodzą Barisić i Zarandia, boisko opuszczają Marciniak i Formella.

64 min - tym razem gorąco pod bramką Pogoni! Zabrakło jednak szczęścia Arkowcom i Pogoń wznowi grę od swojej bramki.

68 min - słupek ratuje Arkę przed piątą straconą bramką w tym meczu! To uderzenie Fojuta zatrzymało się na słupku...

70 min - miał okazję Trytko w polu karnym Pogoni, lecz tam w ostatniej chwili Fojut zatrzymał akcję gdynian.

73 min - Pogoń zdecydowanie lepiej gra w drugiej połowie tego spotkania. Nie można tego powiedzieć o naszym zespole, co mocno dziwi, bo wydawało się, że dobrze rozegrana pierwsza połowa tchnie w niego dużo wiary.

75 min - faulowany Gyurcso przed polem karnym Arki. Węgier sam wykonał rzut wolny, ale posłał piłkę bardzo wysoko ponad naszą bramką.

77 min - Barisić faulowany z prawej strony pola karnego Pogoni.

78 min - rzut wolny wykonał Hofbauer, ale Austriak trafił w mur. Poprawka spadła na głowę obrońców ze Szczecina.

78 min - znów zawodnik gospodarzy dociera lewym skrzydłem do linii końcowej i próbuje zagrywać wzdłuż naszej bramki. Tym razem to był Gyurcso, ale Marcjanik tym razem znalazł się na właściwej pozycji.

81 min - Gyurcso zagrywa do Frączczaka, a ten ostrego kąta strzela mocno, ale niecelnie.

82 min - żółta kartka dla Szwocha za faul na Listkowskim. I to jest fatalna wiadomość, bo to oznacza, że Szwocha zabraknie w derbach.

83 min - Matynia za Nunesa.To druga korekta trenera Moskala w tym spotkaniu.

85 min - Kort bliski powodzenia, ale na medal spisuje się Jałocha, który odbił strzał z 12 metrów młodego zawodnika Pogoni Szczecin.

88 min - Teraz zmieniają obaj trenerzy. Stolc zastępuje Bożoka, a Kitano zmienia Gyurcso.

90+1 min - piąty gol dla Pogoni. Delev wyprowadził kontrę, zagrywał w kierunku wychodzącego na pozycję Frączczaka, a piłkę przeciął Marcjanik. Nasz obrońca zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że skierował ją do własnej bramki...

KONIEC - jakże odmiennie Arka zagrała w drugiej połowie meczu... Po naprawdę przyzwoitej grze przed przerwą, po zmianie stron na boisku dobrze funkcjonował już tylko zespół Pogoni Szczecin. Zespół trenera Moskala zaaplikował Arce 5 goli, co podnosi sumę straconych goli w ostatnich 5 meczach do... 20. Na domiar złego, z meczu derbowego, który rozegrany będzie w świąteczny poniedziałek, wykluczył się Mateusz Szwoch, oglądając czwartą żółtą kartkę w sezonie.