04.04.2017

Statystyka meczu Arka - Wigry.

W ciągu kilku dni kibice w Gdyni zostali poddani niełatwej próbie. Arka w lidze i rewanżu w półfinale Pucharu Polski przegrała  dwa razy 2:4. O ile w Ekstraklasie konsekwencją był brak punktów, to dzisiaj w obliczu wygranej w pierwszym meczu 3:0 udało się utrzymać zaliczkę i awansować.

To będzie drugi finał w historii naszego Klubu. Poprzedni w 1979 był wygrany. Jutro poznamy drugiego finalistę.  Po tym co widzieliśmy nie można szans odmawiać Pogoni, drużynie Rafała Murawskiego, która także musi odrobić trzy bramki (0:3 z Lechem na wyjeździe).

Kibice przeżyli dzisiaj niebywałą huśtawkę nastrojów. Wigry zdobyły drugą bramkę niemal do szatni z rzutu karnego. Potem Arka po przerwie szybko strzeliła bramkę kontaktową, ale goście odbili na 1:3 po 2 minutach.

Gdy kapitalną bramkę z wolnego zdobył Dominik Hofbauer wydawało się, że to Arka wkrótce wyrówna.

Fatalny błąd Pavelsa Steinborsa sprawił, że goście ponownie potrzebowali tylko 1 bramki do awansu...I ją zdobyli...Na szczęście dla Arki i kibiców w Gdyni sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

W meczu tym debiutował w Arce Gruzin Luka Zarandia.  Mecz z kontuzjami zakończyli Marcus da Silva oraz Rafał Siemaszko.