20.11.2016

Statystyka meczu Arka- Bruk-Bet Termalica.

W meczu zespołów, które szukały przełamania lepsza okazała się Termalica.

Wynik ustawiły wydarzenia w 1 połowie. Najpierw Arka objęła szybko prowadzenie. Po faulu na Mateuszu Szwochu sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był Marcus da Silva. Dla Brazylijczyka była to 6 bramka w sezonie  i kolejne trafienie, które powiększyło jego dorobek w Arce do 46 trafień.

W 23 min. Marcus zagrał piłkę, która trafiła do rywala. Babiarz skorzystał z „asysty”  i kapitalnym strzałem pokonał Konrada Jałochę.  7 minut później goście objęli prowadzenie po strzale głową Gutkovskisa, któremu nie przeszkodziła asysta naszych dwóch obrońców.

Decydujący moment meczu nastąpił jednak w 38 min. Miroslav Bożok nieprzepisowo zaatakował rywala i otrzymał czerwoną kartkę. Arka grała w osłabieniu i czekało ją trudne zadanie.

W drugich 45 minutach Arka jedyny celny strzał oddała w 85 min. Goście  mieli swoje okazje po kontrach. Dopiero w doliczonym czasie gry udało im się zadać trzecie trafienie.

Arka nie przerwała swojej passy bez wygranej. Także wciąż niepokonany w starciach z Arką jest Czesław Michniewicz, a Termalica po raz czwarty wygrała w Gdyni.

Żółto-niebiescy punktów szukać będą teraz w dwóch kolejnych meczach wyjazdowych z Wisłą i Ruchem.