05.11.2016

4 liga: Wysokie zwycięstwo drugiego zespołu!

W 14 kolejce grupy pomorskiej 4 ligi Arka II Gdynia wysoko pokonała na wyjeździe Sokół Wyczechy 5:0 (2:0). Dla żółto-niebieskich było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu.

14 kolejka 4 ligi

Sokół Wyczechy - Arka II Gdynia 0:5 (0:2)

Bramki: Ziarkowski 7', Gabor 12', Wojowski 79, Klecha 2 (82', 90')

Arka II: Moczadło - Babiński, Mosiejko, Bednarski (67' Wieczorek), Wawszczyk - B.Nowicki (80' Siejak), Olszewski - Gabor, Łyszyk (76' Klecha), Wojowski - Ziarkowski

Żółte kartki: Bednarski, Babiński

Podopiecznych trenera Wilczyńskiego w meczu z Sokołem Wyczechy wzmocniło trzech piłkarzy z pierwszego zespołu: MoczadłoMosiejko i Wojowski. Część młodych zawodników wystapiła z kolei w meczu CLJ z Pogonią Szczecin. Szansę od pierwszej minuty dostali natomiast Krzysztof Bednarski i Bartosz Nowicki, którzy w tym sezonie mniej występowali w 4 lidze.

Żółto-niebiescy świetnie rozpoczęli spotkanie z beniaminkiem 4 ligi i już po 12 minutach mieli dwie bramki przewagi. W 7 min. prowadzenie dla naszej drużyny zdobył Krystian Ziarkowski, któremu prostopadłą piłkę dograł Mateusz Olszewski. Już po kilku minutach wynik podwyższył celnym strzałem lewą nogą Mikołaj Gabor. Asystę przy tym golu zaliczył Paweł Wojowski. Wynikiem 2:0 dla Arki zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron nasz zespół przypieczętował efektowną wygraną strzelając trzy kolejne bramki. Padły one w ostatnim kwadransie gry. Na 3:0 podwyższył w 79 min. Wojowski. Nasz pomocnik wykorzystał sytuację "sam na sam", a po raz drugi w tym meczu asystował Olszewski.

Końcowy wynik ustalił wprowadzony na boisko w drugiej połowie Mateusz Klecha, który trafił dwukrotnie do siatki. Najpierw w 82 min. wykorzystal dogranie Ziarkowskiego i nie pomylił się w sytuacji "1 na 1" z bramkarzem, a w 90 min. celnie uderzył głową po dobrym dośrodkowaniu Karola Siejaka.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Mimo trudnego boiska, prowadziliśmy grę i stworzylismy sobie wiele okazji bramkowych. Już w 30 sekundzie meczu mieliśmy sytuację, by objąć prowadzenie. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale cieszymy się ze zwycięstwa 5:0 oraz z dobrej gry. Mecz był przez cały czas pod naszą kontrolą. Gospodarze nie stworzyli sobie praktycznie żadnej okazji do zdobycia bramki.

Dzięki dzisiejszej wygranej Arka II ma na koncie już 30 pkt. i pozostanie wiceliderem naszej grupy 4 ligi. Szansę na przedłużenie zwycięskiej passy do pięciu spotkań żółto-niebiescy będą mieli w przyszły weekend w starciu z Orkanem Rumia w Gdyni.