25.10.2016

Statystyka meczu Drutex-Bytovia - Arka: Abbott daje nadzieję.

Arka wciąż nie wygrała z Drutex-Bytovią, ale porażka 1:2 przy rewanżu w Gdyni daje nadzieję na pokonanie rywala i awans do półfinału Pucharu Polski. Ważne trafienie zanotował wprowadzony w końcówce Paweł Abbott, który po raz drugi trafił w tej edycji Pucharu Polski (poprzednio z KSZO).

W pierwszej połowie Arka prowadziła grę, a gospodarze kontrowali. Jedna z takich akcji przyniosła bramkę, która wg powtórek telewizyjnych nie powinna być uznana, gdyż zawodnik gospodarzy wyjechał z piłką za linię końcową boiska.

W 2 połowie optyczna przewaga Arki się powiększała, lecz to gospodarze zdobyli drugą bramkę. Ponownie kapitalnym rajdem popisał się Klichowicz.

Arka nie rezygnowała ze zdobycia ważnej bramki na wyjeździe.  W końcu po dośrodkowaniu Hofbauera z rzutu rożnego, w zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Paweł Abbott.

Na rewanż poczekamy ponad miesiąc, teraz przed nami derby  w lidze z Lechią Gdańsk.