21.10.2016

Statystyka meczu Arka-Pogoń Szczecin. Pauza Bożoka.

Nie udało się Arce poprawić ogólnego bilansu spotkań z Pogonią. Goście z Gdyni po raz drugi wywożą 3 punkty. Poprzednio Piast wygrał nieco szczęśliwie, dzisiaj Pogoń juź do przerwy prowadziła 2:0.

Analiza pierwszych bramek, a także tej ostatniej wyraźnie pokazuje, że nie obyło się bez nieszczęśliwych "asyst" naszych zawodników.

Arka do przerwy nie oddała celnego strzału. W 2 połowie starała się zdobyć kontaktową bramkę i blisko tego byli Marcin Warcholak oraz Damian Zbozień. Większa liczba oddanych strzałów nie przełożyła się na gola.

Goście wszystkie strzały oddali w światło bramki, a ich skuteczność wyniosła 50 procent.

Arka przed meczem pucharowym z Drutex-Bytovią oraz derbami z Lechią zaliczyła zimny prysznic. Nie będzie jednak lepszej okazji do przełamania się jak wygrana przed swoją publicznością w meczu za tydzień w niedzielę!

W spotkaniu tym nie zagra kapitan Arki Miroslav Bożok, który dzisiaj otrzymał czwartą żółtą kartkę w rundzie.