23.09.2007

Grali juniorzy starsi

ARKA II GDYNIA – GEDANIA GDAŃSK 3:0 (1:0)

W zaległym spotkaniu pierwszej kolejki Ligi Juniorów Starszych Arka Gdynia pokonała zespół Gedanii Gdańsk. Było to zdecydowanie najtrudniejsze spotkanie i przeciwnik w dotychczasowych meczach naszej drużyny. Gra naszych zawodników, a zwłaszcza skuteczność gry obronnej i ofensywnej umożliwiło wygraną w tym meczu.
W 12 min po uderzeniu z 20 metrów Mateusza Sychowskiego padła pierwsza bramka, kolejny gol był autorstwa Damiana Bakuna ( najskuteczniejszego strzelca naszej drużyny zdobywcy 13 bramek ), który wykorzystując zamieszanie pod bramką gości umieścił piłkę w siatce bramki. Ostatniego gola zdobył Maciej Meler uderzeniem z 10 metrów.
Zdecydowane zwycięstwo naszej drużyny pozwoli naszemu zespołowi zająć pierwsze miejsce w tabeli z kompletem 12 punktów w czterech meczach i imponującym stosunkiem bramek 29-2.

Bramki: Mateusz Sychowski 12 min, Damian Bakun 67 min, Maciej Meler 82 min.

Żółte kartki: Rafał Krauze (Arka)

Skład: Mierzejewski – Kosicki, Krauze, Stefanik, Nowak ( 55 min Pawłowski ) – Bochentyn, Bielawski ( 46 min Meler ), Sychowski ( 60 min Basiński ) – Bakun ( 80 min Ostrowski ), Filipski, Ćwiklik.

ARKA II GDYNIA – MORENA GDAŃSK 7:0 (1:0)

W szóstej kolejce Ligi Juniorów Starszych Arka Gdynia pokonała zespół Moreny Gdańsk w stosunku 7 - 0. W pierwszej bardzo słabej w wykonaniu naszej drużyny połowie, tylko dwukrotnie stworzyliśmy sytuacje bramkowe. W 22 min Wojtek Ćwiklik uderzył z 8 metrów w poprzeczkę, a akcję w 39 minucie zapoczątkowaną przez Ćwiklika wykorzystał Marcin Pawłowski zdobywając bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W tym okresie całkowicie zawodziła gra skrzydłami oraz słabo rozgrywane były akcie przez środek pomocy. Częściowym usprawiedliwieniem jest to, że mecz rozgrywany był boisku ze sztuczną nawierzchnią, zdecydowanie za małym na swobodne prowadzenie gry ofensywnej.
Druga połowa to zdecydowanie szybsza i pełna polotu gra żółto niebieskich co przyniosło efekty bramkowe. Cztery bramki zdobył Damian Bakun ( jedną bezpośrednio z rzutu rożnego ), natomiast Wojciech Ćwiklik i Karol Ostrowski po jednej.
W 73 minucie nieprzyjemnej kontuzji doznał obrońca Marcin Stefanik, po zderzeniu z napastnikiem gości został odwieziony do szpitala z uszkodzonym łukiem brwiowym. Naszemu zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Nasz zespół czeka w najbliższy weekend przerwa w rozgrywkach, a komplet punktów w 5 meczach da arkowcom pozycję lidera rozgrywek.

Bramki: Marcin Pawłowski 39 min, Damian Bakun 67 min, Karol Ostrowski 89 min.

Skład: Kortas ( 60 min Mierzejewski ) – Kosicki ( 60 min Taube), Krauze, Stefanik ( 75 min Sychowski ), Pawłowski ( 46 min Chełmikowski ) – Bochentyn, Karnat ( 35 min Bielawski), Ostrowski – Bakun , Filipski, Ćwiklik.

Kolejny mecz Juniorzy Starsi rozegrają 06.10.2007 ( sobota ) o godz. 11.00 z GTS Straszyn. Mecz odbędzie się na obiektach GOSIR Gdynia.