29.07.2016

Arka - Ruch Chorzów 3:0! Znów to zrobili! Szwoch asystent!

Znów to zrobili! Znów 3:0 Arka wygrywa w Lotto Ekstraklasie! To był popis całego naszego zespołu, to był popis Mateusza Szwocha, który trzykrotnie asystował swoim kolegom! Wielkie brawa!

3. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 3:0 (1:0)
Bramki: Zjawiński 23', Bożok 68', Siemaszko 82'

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - da Silva (85' Błąd), Łukasiewicz, Sambea (75' Marciniak), Bożok - Szwoch - Zjawiński (67' Siemaszko)

Ruch: Skaba - Koj, Cichocki, Grodzicki, Konczkowski - Surma, Hanzel (61' Arak) - Ćwielong (82' Moneta), Lipski, Przybecki (69' Mazek) - Stępiński

Żółte kartki: Szwoch

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 10099

0 min - minął tydzień, a Arka znów gra przy Olimpijskiej. Tym razem do Gdyni zawitał Ruch Chorzów, klub-legenda polskiego futbolu, 14-krotny Mistrz Polski.

0 min - po efektownej wygranej z Wisłą, trener Niciński postanowił nie wprowadzać żadnych zmian do wyjściowej jedenastki. Nawet na ławce rezerwowych zdecydował się zaledwie na jedną korektę - zamiast Przemka Stolca, zasiadł na niej Damian Zbozień, najnowszy nabytek Arki. Zbozień oficjalny debiut już ma za sobą, gdyż zagrał Romintą Gołdap w 1/32 finału Pucharu Polski.

0 min - w zespole Ruchu są zawodnicy, którzy byli w przeszłości związani z Arką. Należą do nich Paweł Oleksy i Mateusz Cichocki, ale tylko ten drugi dostanie okazję występu od pierwszej minuty.

0 min - obie drużyny już na murawie. Arka, podobnie jak z Wisłą zagra na żółto-niebiesko, Ruch w jednolitych białych strojach.

1 min - zaczęli Arkowcy!

6 min - bardzo groźna akcja Ruchu! Przybecki popędził prawym skrzydłem niczym pociąg TGV i zagrał pod naszą bramkę, gdzie wydawało się, że Ćwielong będzie musiał wpakować piłkę do siatki, ale zawodnik Ruchu stracił równowagę i nie sięgnął futbolówki!

10 min - dobry pomysł Sambei, aby zagrać w pole karne do Zjawińskiego, ale nasz napastnik został uprzedzony przez Koja.

12 min - rzut rożny dla Arki po tym, jak Sambea skomplikował życie obrońcom Ruchu na 20 metrze przed ich bramką. Brawo Yannick!

13 min - niewiele korzyści wynikło z tego stałego fragmentu gry dla Arki.

21 min - ładne rozegranie piłki da Silvy z Sochą już w polu karnym Ruchu. Niestety zagranie Tadka do Marcusa już zostało przejęte przez chorzowskiego obrońcę.

23 min - goooollll dla Arki!!! Dariusz Zjawiński przyjął piłkę zagraną przez Szwocha przed polem karnym, zwiódł obrońcę i z chirurgiczną precyzją uderzył lewą nogą z 18 metrów w kierunku dalszego słupka! Skaba bez szans!

23 min - nie możemy nie dodać, że to sam Zjawiński chwilę wcześniej odebrał piłkę rywalowi tuż przed polem karnym Ruchu! Wielkie, wielkie brawa dla Darka!

27 min - teraz naciera Ruch Chorzów. Na razie bezskutecznie, bo dośrodkowania Ćwielonga i Grodzickiego nie docierają do żadnego z chorzowian w naszym polu karnym.

32 min - Miro Bożok mógł podwyższyć wynik! Doskonała akcja z prawej strony pola karnego Mateusza Szwocha, który ograł rywala i precyzyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie wbiegł kapitan Arki i oddał strzał głową! Niestety niecelny...

33 min - i znów Mateusz Szwoch doskonale podaje! Tym razem adresatem był Zjawiński, który mógł szukać tylko akrobatycznego strzału. Poszukał, ale to nie mogło się udać.

37 min - Surma posłał piłkę w pole karne, gdzie strzału głową z 15 metrów spróbował Lipski. Strzał bardzo niecelny.

40 min - kolejny korner dla Arki. Wykonał go Mateusz Szwoch, a piłka spada na 7 metr idealnie na głowę Zjawińskiego! To powinien być gol, a piłka przeszła ponad poprzeczką!

43 min - Skaba ratuje Ruch! Bramkarz Ruchu kapitalnie obronił strzał Yannicka Sambei z 20 metrów!

45+3 min - już po ostatnim gwizdku w pierwszej połowie, żółtą kartkę otrzymał Mateusz Szwoch.

PRZERWA - zasłużone prowadzenie Arki po trzech kwadransach. Ruch przeprowadził jedną groźną akcję na początku spotkania, ale później warunki gry dyktowali już tylko podopieczni Grzegorza Nicińskiego. Prowadzenie Arki mogło być bardziej okazałe, ale na razie zadowolić musimy się jedną, ale za to fantastyczną bramką Zjawińskiego. Liczymy, na skuteczność gdynian w drugiej połowie i potwierdzenie ich dominacji kolejnymi trafieniami, choć utrzymanie status quo również będzie w pełni satysfakcjonujące.

46 min - mecz wznowili goście.

47 min - Łukasiewicz posłał piłkę w aut, bo z boiska nie podnosi się Hanzel.

48 min - szybka akcja gości, z piłką w naszej szesnastce znalazł się Przybecki, którego strzał kapitalnie blokuje Sołdecki!

54 min - dośrodkowanie Konczkowskiego w nasze pole karne na Stępińskiego, ale poradził sobie w tej sytuacji Sołdecki.

55 min - Stępiński posyła piłkę do naszej bramki, ale chwilę wczesniej sfaulował Sołdeckiego, co dostrzegł arbiter i odgwizdał rzut wolny. Uff...

57 min - Szwoch faulowany z prawej strony pola karnego Ruchu. Rzut wolny wykonał Bożok, ale dobrze bronią się goście.

59 min - mogło być bardzo groźnie, bo Ruch przejął piłkę na 30 metrze od naszej bramki. Świetnie zachował się jednak Marcjanik, który wytrącił piłkę spod nóg Lipskiemu!

60 min - doskonale spisał się da Silva, który przejął piłkę w środku pola i pomknął ze Zjawińskim w kierunku bramki Skaby, ale Brazylijczyk nienajlepiej rozegrał piłkę przed polem karnym Ruchu. Próbował jeszcze zagrać do Brazylijczyka Zjawiński, ale obrońcy przecięli to podanie.

61 min - pierwsza zmiana w składzie Ruchu. Za Hanzela pojawia się Arak.

65 min - rzut wolny z 35 metrów wykonał Lipski. Jego centra w pole karne nieomal nie dotarła do Ćwielonga tuż przy dalszym słupku naszej bramki!

67 min - schodzi strzelec bramki, Dariusz Zjawiński, a zmienia go Rafał Siemaszko.

68 min - goooollll dla Arki!! Świetnie przejął piłkę przy środkowej linii Szwoch, pomknął z piłką w kierunku bramki Ruchu i zagrał w pole karne do wychodzącego na pozycję Bożoka, a ten sprytnym strzałem pokonał wychodzącego z bramki Skabę!!! To druga asysta Szwocha w tym meczu!

69 min - za Przybeckiego wchodzi Mazek

71 min - precyzyjne dośrodkowanie Konczkowskiego z prawej strony w naszą szesnastkę, gdzie strzał głową oddał Surma, ale w środek bramki i spokojnie broni Jałocha!

75 min - zmiana w Arce. Opuszcza plac gry Sambea, a pojawia się Marciniak.

80 min - pomocy potrzebuje Marcin Warcholak, który ucierpiał w starciu z jednym z rywali.

80 min - niezła akcja Arki. Podanie Siemaszki w kierunku wchodzącego w pole karne Szwocha zostało jednak zablokowane.

82 min - Siemaszko na 3:0! Pięknie uczcił Rafał swój 50. występ w żółto-niebieskich barwach! Znów podaje w pole karne Szwoch, Rafał zabrał się z piłką i strzela w krótki róg bramki Skaby! 10. gol Siemaszki dla Arki, 3. asysta Szwocha w tym meczu!

85 min - Marcus da Silva schodzi, wchodzi Adrian Błąd!

86 min - znów Siemaszko był bliski oddania strzału na bramkę, ale tym razem został w ostatniej chwili zablokowany! A podającym był oczywiście Szwoch!

87 min - Stępiński strzela zza pola karnego i trafia w słupek!

90 min - sędzia doliczył nie mniej niż 3 minuty. Arka już spokojnie kontroluje ten mecz!

90+2 min - centruje Sołdecki, ale Skaba chwyta piłkę przed głową Siemaszki.

KONIEC - po raz drugi Arka wygrywa 3:0! Znów była zdecydowanie lepsza od swojego rywala i potrafiła to udokumentować trzema trafieniami! Wspaniały występ Szwocha, który zanotował 3 asysty, ale kapitalnie zagrali też wszyscy pozostali Arkowcy!