30.04.2016

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 0:0. Jeszcze nie dziś.

Świętowanie trzeba przełożyć co najmniej na przyszły tydzień. Dziś Arka bezbramkowo zremisowała z Olimpią Grudziądz, ale radości z awansu i tak być nie mogło, bo swój mecz wygrał Zawisza. Zarówno Arka, jak i Olimpia, zachowały status niepokonanych w tym roku.

28. kolejka I ligi

Arka Gdynia  - Olimpia Grudziądz  0:0

Arka: Jałocha - Stolc, Marcjanik, Fialho, Warcholak - da Silva, Nalepa, Łukasiewicz, Bożok (62' Yussuff) - Szwoch - Sangoy (67' Siemaszko)

Olimpia: Fabiniak - Ciechanowski, Zitko, Malec, Szarpak, Piter-Bućko, Smoliński (60' Kurowski), Kaczmarek, Bartlewski (46' Zigon), Banasiak, Nildo

Żółte kartki: Stolc, da Silva - Piter-Bućko, Banasiak, Zitko

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 9415

0 min – trybuny powoli się zapełniają, a dziś mogą się zapełnić w stopniu pamiętanym ostatnio z Ekstraklasy. Oby dziesięć tysięcy kibiców było dziś światkiem nie tylko wspaniałego widowiska, ale przede wszystkim wielkich chwil dla naszego klubu.

0 min – wspaniała pogoda w Gdyni to nie tylko wymarzone okoliczności do otwarcia sezonu grillowego, ale też dla piłkarzy do grania w piłkę, a kibiców do ich podziwiania na trybunach. Bezwietrznie, piękne słońce i 12 stopni Celsjusza – oto warunki w których oba zespoły przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

0 min – niestety kartki i kontuzje nieco skomplikowały dziś zadanie trenerowi Nicińskiemu przy ustalaniu wyjściowego składu. Paweł Abbott ma futbol z głowy na kilka miesięcy, mniej poważną kontuzję ma Krzysztof Sobieraj, ale też jego udział w dzisiejszym meczu jest wykluczony, a Socha i Formella za trzy punkty w Nowym Sączu zapłacili żółtymi kartkami, które wyeliminowały ich z dzisiejszego meczu.

0 min - w zespole Olimpii Grudziądz ostatnio nie zdarzało się, aby nie pojawiali się zawodnicy z przeszłością w Arce. Nie inaczej jest dzisiaj. W ataku zagra Sebastian Bartlewski, nasz wychowanek, który po medalu Mistrzostw Polski Juniorów szukał szczęścia w Ekstraklasie, a dziś znalazł się w Grudziądzu. Warto też wspomnieć o trenerze bramkarzy w zespole naszego rywala - jest nim nasz były golkiper, rodowity gdynian, Andzrej Bledzewski.

0 min - na murawie pojawili się prezes Arki Wojciech Pertkiewicz i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Prezes naszego klubu wręczył Prezydentowi koszulkę z numerem 90, symbolizującą 90 lat naszego miasta. Nie od dziś wiadomo, że Arka jest nierozłączną cześcią Gdyni i trudno jeden organizm wyobrazić sobie bez drugiego...

0 min - rota!

0 min - Arka, jakżeby inaczej, na żółto-niebiesko. Rywale na biało-zielono...

0 min - zaczęli goście!

0 min - i od razu małe spięcie Stolca z Kaczmarkiem. Starcia tej dwójki będziemy z pewnością oglądać nie raz!

2 min - i już było gorąco na piątym metrze pod bramką Olimpii! Zagrał tam kapitalną piłkę Bożok, ale nie sięgnął jej żaden z Arkowców!

6 min - Szwoch niespodziewanie dla Fabiniaka i obrońców Olimpii doszedł do piłki w ich polu karnym! Niestety Mateusz nie miał szans celnie uderzyć, ale i tak wielkiie brawa dla naszego pomocnika!

9 min - zółta kartka dla Przemka Stolca za faul tuż przed linią pola karnego. Przerwał groźną akcję gości.

9 min - strzał Kaczmarka prosto w mur! Piłka spowrotem jednak spada mu na nogę i druga próba mija światło bramki!

15 min - ależ mało brakowało Bożokowi, żeby wygrał walkę o piłkę w szesnastce Olimpii, a wtedy miałby przed sobą już tylko Fabiniaka!

19 min - świetna centra Szwocha pod bramkę Olimpii! Niewiele zabrakło Marcusowi, aby ten głową sięgnął tą piłkę!

22 min - Mateusz postanowił strzałem zza pola karnego sfinalizować akcję swojego zespołu. Uderzenie było jednak zbyt lekkie, aby sprawiło kłopoty Fabiniakowi.

26 min - Kaczmarek dopadł piłkę w naszym polu karnym, ale jego strzał można zaliczyć do tych z typu "na wiwat".

34 min - pomocy medyków potrzebuje Ciechanowski, który ucirpiał w starciu ze Szwochem.

35 min - przeszywającą pole karne piłkę posłał Bożok, ale z tego będziemy mieli tylko rzut rożny.

35 min - dziś rzuty rożne wykonuje Sangoy. Na razie nie ma z tego wiekszego zagrożenia bramce Olimpii, ale trzeba przyznać, że posyłane przez niego piłki zawsze są na opytmalnej wysokości.

41 min - bardzo lekki strzał Marina Warcholaka z ok. 17 metrów. Fabiniak bez problemu chwyta piłkę.

43 min - Piter-Bućko, kapitan Olimpii, obejrzał żółtą kartkę za faul na Sangoy'u

PRZERWA - trzeba uczciwie przyznać, że w pierwszych trzech kwadransach sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Nie bez powodu obie drużyny cieszą się mianem niepokonanych na wiosnę - obie na razie bezbłędnie strzegą dostępu do swoich bramek. Niestety także w Bydgoszczy nie ma wyniku, który pozwoliłby już dziś radować się całej Gdyni, bo Zawisza prowadzi z Chojniczanką 1:0.

46 min - zaczęła się druga połowa. Mamy rekord frekwencji! Jest nas dzisiaj 9415!

46 min - mamy zmianę w zespole trenera Paszulewicza. Za Bartlewskiego na boisku zameldował się Dejan Zigon.

46 min - to moglo być mocne otwarcie drugiej połowy, bo z piłką w polu karnym Olimpi znalazł się Szwoch, ale niestety był tez na pozycji spalonej.

50 min - Arka zamknęła rywali na ich połowie. Widać, że nasz zespół wyszedł na tę drugą część meczu bardzo ofensywnie usposobiony. Czekamy zatem na klarowne sytuacje pod bramką Fabiniaka, no i na gole!

52 min - ładna akcja da Silvy przy linii końcowej, ale nie przedrł się przez Malca.

53 min - tymczasem za linią boczną znajduje się Alan Fialho, który podobnie jak przed dwoma tygodniami znów krwawi. Nie od dziś jednak wiemy, że to bardzo twardy wojownik.

54 min - fantastyczna szarża Marcjanika! Po przebiegnięciu z piłką 40 metrów, nasz stoper wywalczył rzut rożny!

55 min - Stolc zdecydował się na uderzenie z trzydziestu metrów. Fatalne pudło naszego obrońcy.

57 min - fantastyczne zagranie Alana Fialho w kierunku wchodzacego w pole karne Szwocha! Mateusz sięgnął piłkę głową, ale atakowany przez Fabiniaka nie zdołał jej umieścić w bramce!

60 min - Kurowski zastępuje Smolińskiego w zespole Olimpii.

62 min - pierwsza zmiana w zespole Nicińskiego. Za Bożoka wchodzi Yussuff

63 min - niedokladne podanie do Nildo przy wyprowadzaniu akcji przez Olimpię. Szczęśliwie dla nas , bo wyglądało to groźnie.

64 min - zółta kartka dla Banasiaka za faul na Nalepie.

67 min - Siemaszko wchodzi za Sangoy'a

68 min - Nalepa fauluje Nildo przy linii bocznej. Będzie okazja dla gości na dośrodkowanie w nasze pole karne.

68 min - Kaczmarek zacentrował do Piera-Bućki, ale ten zgrał piłkę wprost na nogę Łukasiewicza.

71 min - Szwoch dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale do piłki pierwszy doszedł Fabiniak, który uprzedził swoją interwencją Siemaszkę.

72 min - żółta kartka dla da Silvy, który nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra o faulu Brazylijczyka w polu karnym Olimpii. To oznacza pauzę Marcusa w meczu w katowicach z Rozwojem.

74 min - Łukasiewicz doszedł docentry Szwocha z rzutu rożnego, ale arbiter dostrzegł faul naszego zawodnika.

75 min - Zitko faulem przerwał akcję Siemaszki i oglada żółtą kartkę.

76 min - zakotłowało się w polu karnym Olimpii po zagraniu Szwocha, ale nieszczęśliwie piłka nie spadła na nogę żadnego z Arkowców.

79 min - znów Szwoch centruje z wolnego i znów wielki kocioł pod ich bramką! Łukasiewicz bliski szczęścia

80 min - Siemaszko! Ależ przewrotka! Szkoda, że piłka przelaciała nad poprzeczką!

81 min - Warcholak w niesamowity sposób objechał dwóch obrońców Olimpii i tylko pozostaje żałować, że Arka ma z tego jedynie rzut rożny!

83 min - Darmochwał zmienia Banasiaka. To ostatnia korekta trenera Paszulewicza.

88 min - bardzo brzydki faul na Nalepie! Gdzie jest kartka?!

90+2 min - Nalepa wpadł z piłką w pole karne gości, uderzył, ale nie trafił!

KONIEC - jeszcze nie dziś! Arka i Olimpia utrzymały status niepokonanych, choć Arka zdołała w drugiej połowie kilka razy stworzyć zagrożenie pod bramką Olimpii. Szkoda, bo 9,5 tys. widzów liczyło na wygraną żółto-niebieskich, choć świętowanie awansu i tak nie byłoby dziś możliwe, bo swoje spotkanie wygrał Zawisza.