28.08.2015

Nasi rywale: MKS Kluczbork.

W meczu z Wigrami Arka stworzyła wiele sytuacji podbramkowych, jednak żadnej z nich nie wykorzystała i ostatecznie przegrała 0:2. Piłkarze jednak nie mają dużo czasu na rozpamiętywanie tego spotkania, ponieważ już w najbliższą sobotę zmierzą się z MKS - em Kluczbork.

W przerwie letniej w zespole prowadzonym przez Andrzeja Konwińskiego doszło do kilku zmian. Z drużyny odeszli: Piotr Burski, Jakub Grzegorzewski, Wojciech Hober, Michael Komor, Michał Sarna oraz Krzysztof Wolkiewicz. W ich miejsce zakontraktowano: Roberta Brzęczka, Sebastiana Deja, Macieja Kowalczyka, Radosława Kursa, Krystiana Rudnickiego, Jakuba Skoczylasa oraz Szymona Sobczaka.

W ubiegłym sezonie MKS Kluczbork zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach II ligi wyprzedzając Zagłębie Sosnowiec oraz Rozwój Katowice. Drużyna Andrzeja Konwińskiego mogła pochwalić się najlepszą defensywą w lidze, tylko 30 straconych bramek.

Bilans spotkań MKS - u Kluczbork w sezonie 2015/2016: 1 zwycięstwo – 1  remis – 3 porażki

U siebie: 0 zwycięstwo –1 remis – 2 porażki

Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 0 remisów – 1 porażka

Spotkania w rundzie wiosennej zespołu z Kluczborka:

1.          Chrobry Głogów (d)          0 - 2

2.          Zawisza Bydgoszcz (w)     3 - 2       Piotr Kasperkiewicz 34, Sebastian Deja 36, Marcin Nowacki 69

Statystyki zawodników:

Kamil Nitkiewicz, Rafał Niziołek, Adam Orłowicz, Oskar Pogorzelec - 450 minut (po 5 pełnych meczów)

Najlepszy strzelec:

Sebastian Deja - 2 bramki.

Kamil Nitkiewicz, Adam Orłowicz - po 2 żółte kartki

Żółto - niebiescy po dobrym początku zanotowali dwie porażki. Okazją na przełamanie będzie najbliższy mecz z MKS - em Kluczbork. W zespole Andrzeja Konwińskiego prawdopodobnie wystąpi Maciej Kowalczyk, który w poprzednich swoich zespołach notował dobre występy w meczach z Arką. Mamy jednak nadzieję, że gdynianie poprawią skuteczność i dopiszą w sobotę 3 punkty.

opracował: Sebastian Jędrzejewski