01.12.2014

19 kolejka za nami: Przerwana seria Arki. Zima na 9 miejscu.

W miniony weekend piłkarze rozegrali ostatnią w tym roku serię spotkań w 1 lidze. Niestety, Arka nie zdołała podtrzymać zwycięskiej serii i nie zdobyła punktów w Nowym Sączu. Swoje mecze wygrała z kolei czołowa trójka: Nieciecza, Wisła i Zagłębie.

Pierwsza połowa meczu Arki z Sandecją toczyła się pod zdecydowane dyktando żółto-niebieskich. Gospodarze bardzo rzadko gościli pod naszą bramką, ale mimo to w 41 min. zdołali zdobyć gola po strzale Macieja Bębenka. Wcześniej "Arkowcy" mieli kilka okazji, ale żadnej z nich nie wykorzystali.

Już 10 minut po przerwie wyrównał Michał Szubert i komplet punktów znów był w bezpośrednim zasięgu naszej drużyny. Niestety bramki Armanda Elli Kena (65 min.) i najlepszego na boisku Łukasza Grzeszczyka (81 min.) dały zwycięstwo gospodarzom.

Przegrana w Nowym Sączu oznacza, że Arka przerwę zimową spędzi na 9 miejscu w tabeli z dorobkiem 26 pkt. Jak mówił trener Niciński to „i dużo i mało punktów”, a drużyna będzie mocno pracowała, by przygotować się właściwie do wiosennych spotkań.

Na czele tabeli sytuacja pozostaje bez zmian, gdyż zajmujące miejsca 1-3 zespoły zdobyły komplet punktów. Termalica Nieciecza pokonała na wyjeździe Olimpię Grudziądz 2:0, Wisła Płock wygrała z Pogonią Siedlce także 2:0, a już w piątek Zagłębie zwyciężyło 2:1 Chojniczankę.

Zespoły z Niecieczy, Płocka i Lubina będą więc startować z najlepszych pozycji do wiosennej batalii o awans. Na pozycji lidera „przezimuje” Termalica (41 pkt.), która ma 3 punkty przewagi na Wisłą i Zagłębiem.

Na ostatnim miejscu w 1 lidze rok 2014 zakończył Widzew Łódź. Ostatni mecz tej drużyny z Dolcanem został odwołany ze względu na zmrożoną płytę boiska, która uniemożliwiała grę. W strefie spadkowej znajdują się także GKS Tychy i Pogoń Siedlce. Na 15 miejscu, oznaczającym konieczność gry w barażach, plasuje się Bytovia.

Teraz piłkarzy z 1 ligi czeka ponad 3-miesięczna przerwa. Na ligowe boiska wrócą dopiero w marcu 2015 roku. Arka w swoim pierwszym  meczu na wiosnę podejmie w Gdyni drużynę GKS-u Tychy.