02.11.2014

3 liga: Rezerwy wygrały z Gwardią!

Efektowne zwycięstwo odniosły dzisiaj nasze rezerwy! Arka II pokonała na wyjeździe Gwardię Koszalin 3:1 (0:1), zdobywając wszystkie bramki w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się Mosiejko, Wardziński i Jagiełło.

13 kolejka 3 ligi

Gwardia Koszalin – Arka II Gdynia 1:3 (1:0)

Bramki: Mosiejko 41’(sam.) – Mosiejko 56’, Wardziński 76’, Jagiełło 86’

Gwardia: Fabiański – Stańczyk, Wojciechowski, Dondera, Sobiegraj (46’ Więckowski), Shimmura, Kozawa (70’ Wiśniewski), Szymański (67’ Słowiński), Karbowiak (60’ Miętek), Sidor, Zejglic

Arka II: Kędra – Brzuzy, Wojcinowicz, Marcjanik, Stolc – Jagiełło, Gałecki, Mosiejko, Calderon (88' Skrzypczak – Koziara (74' Godula) – Abbott (46' Wardziński)

Żółte kartki: Słowiński – Koziara

Sędzia: Marcin Lech (Gdańsk)

W pierwszych minutach drużyny nie stworzyły sobie dogodnych okazji do zdobycia bramki. Przewagę posiadała Arka, ale w decydujących momentach naszym zawodnikom brakowało dokładności. W 23 min. w piłkę nie trafił jeden z zawodników gospodarzy, jednak zdołał naprawić swój błąd. W odpowiedzi w dobrej sytuacji był Ryuki Kozawa, ale w porę uprzedził go Dawid Kędra.

W  31 min. z dystansu strzelał Daniel Sidor, ale Kędra nie dał się zaskoczyć. Kilka minut przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie. Norbert Dondera dośrodkował z prawej strony, a interweniujący Damian Mosiejko „przeciął” to zagranie tak nieszczęśliwie, że trafił do własnej bramki. Arka próbowała szybko odpowiedzieć, ale sędzia odgwizdał spalonego i przerwał akcję naszej drużyny.

Od początku drugiej połowy żółto-niebiescy ruszyli do odrabiania strat. Udało się to w 56 min., gdy Mosiejko pokonał bramkarza rywali strzałem głową po zagraniu Antonio Calderona z rzutu rożnego. Arka nie poprzestała na tym jednym trafieniu i dalej atakowała, chcąc zdobyć kolejne bramki.

W ostatnim kwadransie podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego zadali decydujące dwa ciosy, które zapewniły im wygraną. W 76 min. na prowadzenie wyrpowadził Arkę Maciej Wardziński, wykorzystując prostopadłą piłkę od Calderona. W 86 min. kontrę naszego zespołu zakończył skutecznym strzałem Aleksander Jagiełło. W tym przypadku asystę zanotował Paweł Brzuzy.

Dobra gra i cenne zwycięstwo sprawiły, że trener Wilczyński był po meczu bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych:

- Było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Mimo, że przegrywaliśmy do przerwy to mieliśmy przewagę i zasłużenie zwyciężyliśmy. Cała drużyna zagrała bardzo dobrze i wszystkim należą się słowa pochwały.

Nasze rezerwy przerwały dziś trwającą od sześciu kolejek serię zwycięstw koszalinian i umocniły się w czołówce tabeli 3 ligi Grupy Bałtyckiej. Szansa na kolejne punkty w przyszłą niedzielę (09.11) o godz. 18.00, kiedy to zmierzymy się z Pogonią II Szczecin.