20.09.2014

3 liga: Rezerwy zremisowały z wiceliderem.

Cenny punkt na boisku wicelidera zdobyły dziś naszej rezerwy. W meczu 7 kolejki 3 ligi Arka II zremisowała z GKS-em Przodkowo 1:1 (1:1). Bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Michał Gałecki.

7 kolejka 3 ligi

GKS Przodkowo – Arka II Gdynia 1:1 (1:1)

Bramki: Frankowski 30’ – Gałecki 7’

Arka II: Kędra – Stolc, R,Robakowski, Wojcinowicz, Dampc (73’ Borski) – Brzuzy (82’ Skrzypczak), Szur (82’ Sztandar), Mosiejko, Gałecki, Bach (56’ Tomczak) – Wardziński

Żółte kartki: Szur

Sędzia: Sebastian Marciniak (Gdańsk)

Mecz mógł się rozpocząć bardzo dobrze dla gospodarzy, bowiem już w 5 min. Dawida Kędrę uratował słupek. Żółto-niebiescy odpowiedzieli na to zagrożenie w najlepszy możliwy sposób. Już w 7 min. Maciej Wardziński odebrał piłkę obrońcy i odegrał do Michała Gałeckiego, który zdobył prowadzenie dla Arki.

Gospodarze wyrównali w 30 min. Po stałym fragmencie gry jeden z zawodników wykorzystał zgubione krycie gdyńskich obrońców i strzałem pod poprzeczkę pokonał Kędrę. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie strzelał Jakub Bach, ale za każdym razem dobrze interweniował bramkarz. Swoje okazje mieli też Wardziński i po raz drugi Gałecki.

Po przerwie uwidoczniła się lekka przewaga GKS-u Przodkowo, ale nasi zawodnicy mądrze się bronili i groźnie kontratakowali. W doliczonym czasie gry, po jednej z takich akcji, Wardziński otrzymał podanie od Przemka Stolca, który wcześniej ładnie przedarł się prawą stroną. Niestety uderzenie naszego zawodnika zdołał udem obronić bramkarz i mecz zakończył się remisem 1:1.

Remis na boisku wicelidera należy przyjąć z zadowoleniem, choć przy odrobinę większym szczęściu nasze rezerwy mogły wywieźć z Przodkowa komplet punktów. Szansa na kolejne zwycięstwo w następną niedzielę, kiedy to podejmiemy w Gdyni Cartusię Kartuzy.