04.09.2014

Nasi rywale w liczbach: Termalica Bruk- Bet Nieciecza

Arkowcy zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z Miedzią Legnica 4:4. Sytuacja w tamtym spotkaniu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Żółto -niebiescy dwukrotnie odrabiali straty i dwukrotnie wygrywali, by ostatecznie podzielić się punktami. W kolejnym meczu gdynianie podejmą na własnym stadionie, obecnego lidera I ligi Termalicę Bruk- Bet Nieciecza.

Po bardzo dobrej wiośnie w wykonaniu drużyny z Niecieczy na stanowisku trenera pozostał Piotr Mandrysz. Doszło jednak do kilku istotnych zmian w kadrze. Drużynę opuścili m.in. Vojteh Horvath, Rafał Kujawa, Piotr Ceglarz, Dariusz Pawlusiński, Łukasz Pielorz oraz Damian Piotrowski. W ich miejsce przyszli: Adrian Chomiuk, Mateusz Janeczko, Dawid Kamiński, Mateusz Kupczak, Peter Maslo, Adrian Olszewski, Adrian Paluchowski, Wiktor Płaneta, Bartłomiej Smuczyński oraz Jakub Wróbel.

Bilans spotkań Termalici Bruk Bet Nieciecza sezonie 2014/2015: 5 zwycięstw – 1  remis – 0 porażek

U siebie: 2 zwycięstwa – 1 remis – 0 porażek

Na wyjeździe: 3 zwycięstwa – 0 remisów – 0 porażek

Termalica w tym sezonie jeszcze nie przegrała, jedyne punkty stracone zostały na własnym stadionie. Z wyjazdów do tej pory niecieczanie przywieźli 3 zwycięstwa. Sezon rozpoczął się od efektownej wygranej w Głogowie z Chrobrym 6:0, bramki dla Termalici zdobyli Bartłomiej Smuczyński oraz Krzysztof Kaczmarczyk po dwie, a także Tomasz Foszmańczyk i Adrian Paluchowski. W drugim spotkaniu podopieczni Piotra Mandrysza wygrali z innym pretendentem do awansu - Olimpią Grudziądz 1:0, po bramce Krzysztofa Kaczmarczyka.

W rozgrywkach Pucharu Polski Termalica odpadła już w pierwszym swoim meczu po przegranej w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem 1:2.

Po tym meczu podopieczni Piotra Mandrysza wygrali w Katowicach 2:1 po bramkach Jakuba Biskupa oraz Krzysztofa Kaczmarczyka. W kolejnym meczu, na własnym stadionie, niecieczanie stracili pierwsze punkty remisując z Dolcanem Ząbki 1:1. Po tym spotkaniu Termalica wyjechała do Nowego Sącza gdzie wygrała z Sandecją 3:1, a wszystkie bramki dla gości zdobył Emil Drozdowicz. W ostatniej kolejce podopieczni Piotra Mandrysza wygrali na własnym stadionie z GKS - em Tychy 2:1, po bramkach Tomasza Foszmańczyka oraz Jakuba Biskupa.

Bilans bramek: 15 strzelonych – 4 stracone

U siebie: 4 strzelone – 2 stracone

Na wyjeździe: 11 strzelone – 2 stracone

Bramki strzelone w 1. połowie: 7                          Bramki stracone w 1. połowie: 3

Bramki strzelone w 2. połowie: 8                       Bramki stracone w 2. połowie: 1

Termalica jest najskuteczniejszą drużyną w I lidze, oraz wśród drużyn z najmniejszą liczbą straconych bramek. Na uwagę zasługuje fakt aż 11 bramek strzelonych na wyjazdach oraz tylko 2 straconych. Więcej bramek strzelonych padło w drugich połowach, natomiast bramek straconych w pierwszych.