07.08.2014

Nasi rywale w liczbach: Sandecja Nowy Sącz.

W ubiegłą niedzielę Arka rozegrała swój pierwszy mecz w sezonie 2014/2015. Żółto - niebiescy zremisowali na inaugurację z Dolcanem Ząbki 0:0. Przyszedł czas na pierwsze spotkanie nowego sezonu z Sandecją Nowy Sącz w Gdyni. Biało- czarni również zremisowali na inaugurację 1:1 z GKS - em Tychy.

W ubiegłym sezonie nowosądeczanie zajęli 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów. W pojedynkach z żółto- niebieskimi zdobyli 1 punkt po remisie w Gdyni 0:0. Natomiast w meczu rozgrywanym w Nowym Sączu "Arkowcy" wygrali 3:0, po dwóch bramkach Marcusa da Silvy oraz jednej Arkadiusza Aleksandra.

W przerwie letniej doszło do zmiany na stanowisku trenera, nowym szkoleniowcem został Słowak Jozef Kostelnik, zastąpił on Ryszarda Kuźmę. W kadrze zespołu doszło do kilku zmian, z klubu odeszli: Pavel Besa, Maciej Górski, Richard Kacala, Maciej Kononowicz, Adam Mójta oraz Peter Petran. Do drużyny dołączyło trzech zawodników z Kolejarza Stróże: Łukasz Radliński, Cheikh Niane oraz Dawid Szufryn. Do klubu przyszedł także Gruzin - Irakli Gerkenaszwili. Ponadto do pierwszej drużyny włączono Dariusza Łukasika.

W pierwszym sparingu przed nowym sezonem Sandecja wygrała z Podbeskidziem Bielsko - BIała 3:2. Dwie bramki dla nowosądeczan zdobył Adrian Danek, a jedną Mateusz Bartków. W drugim sparingu biało- czarni ulegli Partizanowi Bardejov 2:4. Kolejnym rywalem Sandecji był Tatran Presov ze Słowacji, który wygrał u siebie 1:0. 19 lipca drużyna z Nowego Sącza rozegrała dwa sparingi pierwszy, wygrany 6:1 z trzecioligowym klubem Karpaty Krosno, natomiast drugi zremisowany 1:1 z drugoligowcem ze Słowacji - MFK Zemplin Michalovce.

Podobnie tydzień później nowosądeczanie rozegrali dwa spotkania sparingowe, pierwsze wygrane 5:1 z Popradem Muszyna, oraz drugie wygrane 3:0 z drużyną juniorów słowackiego 1.FC DAC Dunajska Streda.  Tym dwumeczem biało - czarni zakończyli gry kontrolne przed nowym sezonem.

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu Sandecja zremisowała 1:1 z GKS - em Tychy. Sędzia w tym spotkaniu podyktował aż 4 rzuty karne, w tym aż 3 dla nowosądeczan! Pierwszy karny został podyktowany w 22 minucie, nie wykorzystał go Łukasz Grzeszczyk. Pierwsza bramka padła w 31 minucie spotkania po tym jak skutecznie karnego egzekwował Matej Nather. Wyrównanie padło 5 minut później, skutecznym egzekutorem jedenastki był Maciej Kowalczyk. W ostatniej minucie spotkania mecz na swoją korzyść mogli rozstrzygnąć biało- czarni, jednak tym razem Matej Nather nie zdołał umieścić piłki w siatce z odległości 11 metrów.

Przed nami druga kolejka ligowych zmagań. Odmieniony skład żółto - niebieskich zaprezentuje się po raz pierwszy przed własną publicznością. Przed sezonem trener Dariusz Dzwigała zapowiadał, że szczególnie ważne będą spotkania rozgrywane na własnym stadionie. Liczymy, że skuteczną grę "Arkowcy" rozpoczną już w najbliższą sobotę z Sandecją.

Przypominamy, że trwa sprzedaż karnetów, która zostanie wyłączona w czwartek o godz. 16.00 i powróci po meczu z Sandecją.

opracował: Sebastian Jędrzejewski