25.05.2014

Chojniczanka - Arka 0:1. Kapitalny gol Sulewskiego!

I znów wielki charakter wykazała Arka! Grając przez blisko 80 minut w osłabieniu liczebnym nasz zespół wygrał derbowy mecz z Chojniczanką dzięki kapitalnej bramce Roberta Sulewskiego!

32. kolejka I ligi

Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramki: Sulewski 86'

Chojniczanka: Misztal - Bednarek, Jędrzejczyk, Jankowski (74' Mysona), Chyła, Duda (46' Gancarczyk), Mrozik, Feciuch, Iwanicki, Rybski, Mikołajczak

Arka: Szromnik - Cichocki, Juraszek, Sobieraj, Oleksy - Kowalski (69' Sulewski), Pruchnik, Koziara (17' Jarzębowski), Wojowski (77' Radzewicz) - Ślusarski, Szubert

Żółte kartki: Jankowski, Gancarczyk - Kowalski, Szubert, Oleksy

Czerwona kartka: Sobieraj (10' za uderzenie łokciem)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

0 min - murawa w Chojnicach prezentuje się zaskakująco dobrze. Jeśli nie będzie nazbyt mocno dokuczać słońce, choć niestety na to się zapowiada, to można mówić o bardzo dobrych warunkach do gry

0 min - najlepiej nie zastanawiać się, co może dać wygrana Arce w kontekście walki o awans. Liczymy po prostu na ambitną, charakterną grę i zwycięstwo w meczu derbowym.

0 min - na skutek czerwonej kartki nie może dziś zagrać Michał Rzuchowski. W jego miejsce do pierwszej jedenastki powrócił Radosław Pruchnik. Ponadto od pierwszej minuty zagra Tomasz Kowalski, który zmienił w wyjściowej kadrze Adriana Budkę.

0 min - Arka zagra dziś w białym komplecie strojów. Gospodarze na żółto-czerwono. Obie ekipy wychodzą na murawę.

1 min - pierwsza próba szybkiego ataku Arki zakończyła się złym podaniem Szuberta w kierunku Kowalskiego

3 min - swoich akcji ofensywnych próbują też gospodarze. Dwa podania w nasze pole karne nie swtorzyły jednak poważniejszego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Szromnika

9 min - świetną akcję rozpoczął... Szromnik. Dokładnym podaniem obsłużył Ślusarskiego, ten odegrał do Szuberta, ale gospodarze uratowali się wybiciem piłki na rzut rożny. Niestety stały fragment nie przynosi nam spodziewanych korzyści.

10 min - czerwona kartka dla Sobieraja! Gospodarze szykowali się do wykonania stałego fragmentu gry, gdy w polu karnym upadł Błażej Jankowski, a sędzia dostrzegł uderzenie łokciem naszego kapitana! Fatalny początek Arki!

16 min - indywidualna akcja Pawła Wojowskiego kończy się jego uderzeniem, ale zablokowanym przez obrońcę, więc trudno było mówić o zagrożeniu bramce Chojniczanki.

17 min - brak środkowego obrońcy wymusił pierwszą zmianę - za Koziarę na boisku melduje się Jarzębowski

19 min - ależ było groźnie pod naszą bramką! Rybski zacentrował do wbiegającego w szesnastkę Iwanickiego, ale ofiarną interwencją nasz zespół ratuje Kowalski!

21 min - dobra akcja Wojowskiego. Dostrzegł nadbiegającego Ślusarskiego, który próbował górnym podaniem obsłużyć Szuberta, ale piłka ląduje w rękawicach Misztala.

24 min - groźne dośrodkowanie Pruchnika ze stałego fragmentu, ale mimo to uporali się z nim obrońcy z Chojnic

25 min - znów dobra akcja Arki. Centra Oleksego z lewej strony dociera do Szuberta, ale jego strzał głową nie był czysty i spadł za poprzeczkę bramki Misztala

26 min - przerwa na uzupełnienie płynów

29 min - bramkarz gospodarzy łapie piłkę poza obrębem pola karnego, ale nie dostrzegł tego sędzia!

31 min - Mrozik dośrodkowuje z rzutu rożnego wprost na głowę Jędrzejczyka, ale ten nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

33 min - Duda mógł się znaleźć w czystej sytuacji do zdobycia bramki, ale chwilę wcześniej sfaulował Oleksego.

34 min - Zagranie w pole karne Iwanickiego wpada w ręce Szromnika

36 min - składna akcja Arki kończy się dobrym dośrodkowaniem Wojowskiego i niecelnym strzałem głową Szuberta!

39 min - szybkie wyjście Wojowskiego, Ślusarskiego i Szuberta, ale niestety podanie w pole karne pierwszego z tej trójki przejął jeden z obrońców Chojniczanki

41 min - nieudany strzał z 18 metrów Adama Dudy

43 min - Szubert ogląda żółtą kartkę za niedwuznaczny gest w kierunku arbitra...

45 min - Szromnik fantastycznie broni strzał głową Dudy! Piłka zmierzała tuż przy słupku do naszej bramki! Dośrodkowywał Bednarek.

PRZERWA - przebieg tego meczu ustawiła czerwona kartka dla Sobieraja. Przeważają gospodarze i stwarzają dużo zamieszania w naszym polu karnym, ale na razie Arka skutecznie się broni. Nasz zespół jest zmuszony uciekać się do kontrataków, lecz nie zaowocowało to choćby celnym strzałem na bramkę gospodarzy. Przed Arką z pewnością bardzo trudne zadanie, bo wytrzymać w pełnym słońcu grę w osłabieniu, to wyzwanie sporego kalibru.

46 min - na drugą połowę gospodarze wyszli z jedną zmianą w składzie - Adama Dudę zastąpił Marek Gancarczyk

47 min - Radek Pruchnik wygrał pojedynek z Mikołajczakiem, ale okupił to uderzeniem w głowę od rywala. Sędzia pozostał obojętny.

48 min - bradzo bliska szczęścia ekipa gospodarzy! W pole karne wdarł się Feciuch i zagrał wzdłuż naszej bramki i centymetrów zabrakło Rybskiemu, aby wepchnąć piłkę do bramki!

51 min - Bednarek z dystansu, ale bardzo niecelnie.

53 min - Feciuch uderzony piłką zagraną przez swojego kolegę i sędzia przerwał dobrze zapowiadającą się akcję gdynian

55 min - indywidualna akcja Kowalskiego sfinalizowana została niecelnym strzałem z ok. 18 metrów

56 min - Wojowski przejął piłkę 30 metrów od bramki Misztala, a po przebiegnięciu kilku metrów zdecydował się na strzał lewą nogą. Niestety piłka poszybowała wysoko nad bramką!

57 min - kibice gospodarzy cieszyli się już ze zdobytej bramki, ale piłka nie znalazła drogi do bramki po strzale Iwanickiego, a na dodatek arbiter odgwizdał pozycję spaloną

61 min - Pruchnik dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłka dociera do głowy obrońcy z Chojnic

66 min - Feciuch z dystansu, ale wyraźnie spudłował

67 min - groźne dośrodkowanie Kowalskiego, lecz obrońcy Chojniczanki nie popełnili błędu

69 min - zgranie głową Ślusarskiego w kierunku Wojowskiego i strzał tego drugiego zablokowany! Mogło być groźnie!

69 min - przerwa na uzupełnienie płynów i zmiana w Arce. Za Kowalskiego wchodzi Sulewski.

72 min - prostopadła piłka w nasze pole karne, ale tam czujnie zachował się Szromnik

75 min - Szybka akcja gospodarzy i Cichocki wybija piłkę na rzut rożny. Szybkie rozegranie kornera przez gospodarzy nieco zaskoczyło Arkę, bo Iwanicki wbiegł w pole karne i bezkarnie uderzył! Na szczęście w boczną siatkę...

77 min - Gancarczyk trafia w słupek! Duży błąd naszej obrony, ale udało się uniknąć starty gola!

83 min - Szubert zagrał w pole karne wprost do Radzewicza, ale strzał naszego zawodnika zbyt lekki, aby pokonać Misztala!

83 min - w odpowiedzi kontra Chojniczanki i zagranie wzdłuż bramki Rybskiego chciał przejąć Szromnik. Piłka prześlizguje mu się po rękach, ale jest asekuracja ze strony naszych obrońców!

86 min - goooolllllll dla Arki!!! Kapitalne uderzenie Sulewskiego z powietrza z ok. 12 metrów!!!

87 min - Arka mimo zmęczenia i osłabienia liczebnego starała się atakować i to przyniosło skutek!

88 min - Chojniczanka rzuciła się do odrabiania strat i dobrze, choć szczęśliwie dwukrotnie broni strzały rywali!

89 min - Szromnik! Kapitalnie wyciągnął strzał Gancarczyka!

90 min - Mrozik z rzutu wolnego z ok. 23 metrów posyła piłkę wysoko nad poprzeczką naszej bramki!

90+3 min - rzut rożny dla gospodarzy, a w obronie świetnie spisuje się... Ślusarski!

KONIEC - Mimo wszelkich przeciwności losu, gry w 10 przez blisko 80 minut i bardzo wysokiej temperatury, Arka zdołała ograć broniącą się przed spadkiem Chojniczankę! Znów na wielkie brawa zasłużyła gdyńska młodzież bo gola na wagę trzech punktów zdobył rozgrywający dopiero drugi mecz w pierwszej drużynie Robert Sulewski!